Moda dünyasının kalbi 12’nci İTÜ Fashion Show 2019'da atacak

Türk Tekstil ve Konfeksiyon Sanayii ile İTÜ – Fashion Institute of Technology (FIT) Moda Tasarımı Programı'nın 12’nci Dönem mezunlarının tasarımları İTÜ Fashion Show 2019'de sahneye çıkıyor

Moda dünyasının kalbi 12’nci İTÜ Fashion Show 2019'da atacak

Moda dünyasının her yıl büyük merakla beklediği İTÜ Fashion Show 2019, Banu NOYAN koreografisiyle 26 Mayıs’da The Ritz Carlton, Istanbul’da gerçekleşecek.


İTÜ Rektörlüğü’nün katkılarıyla yapılacak olan İTÜ Fashion Show'un sunuculuğunu Mesut YAR üstlenecek. Aralarında Özge Ulusoy, Wilma Elles ve Ece Gürsel’in de bulunduğu 30 mankenin podyuma çıkacağı organizasyonda genç modacılar; tasarımlarını, hazır giyim ve moda sektörünün önemli isimlerinin karşısına çıkaracak.


Türkiye'nin en önemli tekstil firmalarından biri olan Bursalı Tekstil, İTÜ Fashion Show için özel bir koleksiyon sunacak. Ünlü manken Özge Ulusoy, Bursalı Tekstil'in havludan hazırladığı çok özel gelinlikle podyuma çıkacak. Wilma Elles ve Ece Gürsel de yine havlu ve bornozdan hazırlanan çok özel kıyafetleri İTÜ Fashion Show'da sergileyecek. Yarışmanın seçici jürisinin kararıyla İTÜ Fashion Show 2019'in en başarılı tasarımları seçilecek.
İTÜ Fashion Show'un seçici jürisinde; İstanbul Hazır giyim ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri – Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jale Tuncel, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı, Hadi Karasu, The Ritz Carlton İstanbul Operasyon Direktörü Gülderen Budak, Koton Yönetim Kurulu Eş Başkanı Gülden Yılmaz, Koton Koleksiyon ve Satın Almadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlkay Keskin, Moda Tasarımcısı Yıldırım Mayruk, Hayat Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Arzu Sabancı, Best-Seller Marka Müdürü Akgül Şahin Mican, Bursalı Tekstil Marka Direktörü Güler Uğurlu Altınel, İSKO İnovasyon Değer Yöneticisi Oğul Kıvanç Arseven, Lectra Türkiye Pazarlama Müdürü Harika Nihan Gündem, Marka Danışmanı/ Moda Direktörü Melis Ağazat, InStyle Dergisi Moda Editörü Bahar Kader, WELLA Eğitim Müdürü Nida Sarı ve İsmail Babuz Saç Tasarım Alp Tüşe yer alıyor.