Mobil ödeme internet kadar yaygın olacak

27 Eylül 2017 Çarşamba

Koç Topluluğu şirketlerinden Tanı’nın alışverişlerinizi mobil ödedikçe geri kazandıran, 300’e varan üye işyeriyle işbirliği bulunan mobil alışveriş uygulaması Chippin, birinci yılını kutladı. Kutlamada konuşan Tanı Genel Müdürü Hülya Varlık: “Birkaç yıl sonra mobil ödeyebilir miyim diye sormaya başlayacağız.” dedi

mobil-odeme-internet-kadar-yaygin-olacak

Koç Topluluğu şirketlerinden Tanı’nın alışveriş uygulaması Chippin, birinci yılını seçkin üye marka ve iş ortaklarıyla birlikte gerçekleştirilen etkinlikle kutladı. Bir yıl önce yola çıkan ve bugün 6 milyonluk müşteri etkileşimine, aylık yüzde 13 oranında üye ve yüzde 23 oranında aylık ödeme artışına ulaşan Chippin aynı etkinlikte, hedeflerini ve yeniliklerini de açıkladı. Tanı Genel Müdürü Hülya Varlık ise konuşmasında: “Geçtiğimiz bir yıldan bu yana Chippin’de mobil ödeme trendini yaşatarak güvenilir bir marka yaratmaya odaklandık.” diyerek hem Chippin üye markaları hem de üyelerle birlikte başarılı bir yılı geride bıraktıklarını belirtti.

 

İşbirliğinde bulunan tüm markaların ve üyelerin geri bildirimleriyle sahip oldukları tüm fonksiyonları sürekli güçlendirdiklerini belirten Varlık: “Kendi ofis kampüsümüzde test edilerek doğan Chippin’de her an yeniliklere devam ediyoruz. Mobil ödeme bugün dünya genelinde fiziksel mağazalarda yaygın kullanılan bir araç değil. Ancak her geçen yıl tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de mobil ödeyen tüketici sayısı hızla artıyor ve Chippin olarak biz de bu artışın yakalanmasında pay sahibi oluyoruz. Bundan birkaç yıl önce kafe ve restoranlarda ‘internetiniz var mı’ diye çekinerek sorarken, şimdi artık soru bunu çoktan aştı, doğrudan, “internet şifreniz nedir? diye soruyoruz, bundan birkaç yıl sonra da ‘mobil ödeyebilir miyim diye rahatlıkla soracağız.” açıklamasını yaptı.

 

Chippin İstanbul’dan Van’a ulaşan güçlü bir ağ yaratıyor

Gelecek yıl hedeflerinden de bahseden Hülya Varlık: “2018 yılının sonunda bugünkü üye sayımızı 2 katına, Chippin’le yapılan ödemeleri 7 katına, üye işyeri sayısını da 2 katına çıkarmayı hedefliyoruz.” dedi. Varlık, bu süreç boyunca yapacakları ve hali hazırda başlayan değişimlerle ilgili ise şunları söyledi: “Chippin’de bahsettiğimiz sürekli yenilik sürecinin bir parçası olarak, toplanan Chippinlerin banka hesaplarına ya da arkadaşlarına gönderilmesine olanak sağlıyoruz. İstanbul’da mağazası olan ve sadece İstanbul müşterilerine ulaşan üye markalarımız, Chippin’in yenilikçi mobil ödeme yapısı ile diğer illerde potansiyel müşterilerine ulaşabiliyor. Van’a dahi ulaşılmasını sağlayarak hem markaların portföyünü genişletiyor, hem de tüketicilere ödeme kolaylığı getiriyoruz. Tüm bunlara ek olarak yeni mobil tasarımımızla, kullanıcılarımıza daha kolay ve faydalı bir içerik sunmayı amaçlıyoruz.

Chippin’i her gün birlikte büyüttüğümüz, tüm vizyoner üye markalarımıza ve iş ortaklarımıza vizyonumuzu paylaşıp, müşteriyi merkeze alan yenilikçi ürünümüze aktif katılımları için bir kez daha teşekkür ediyoruz.”Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri