Minikler robotik kodlamayı Özdilek İzmir AVM’de öğrenecek

09 Ocak 2019 Çarşamba

Özdilek İzmir AVM, Ekim- Kasım -Aralık Ayı Boyunca 7-13 Yaş Arası Çocuklara Robotik Kodlama Kursu düzenledi

minikler-robotik-kodlamayi-ozdilek-izmir-avmde-ogrenecek

Türkiye tekstil ve perakende sektörünün parlayan yıldızı Özdilek Holding’in 2001 yılında İnciraltı’nda açtığı Özdilek Alışveriş Merkezi, kadınlara ve çocuklara yönelik olarak ücretsiz atölye ve kurs çalışmaları gerçekleştiriyor. Düzenlenen kurslar ile katılımcıların keyifli zaman geçirmelerinin yanı sıra zihin becerilerini geliştirmeleri sağlanıyor.

 

Ekim, Kasım ve Aralık ayları boyunca her pazar bir araya gelen yaşları 7-10 ile 11- 13 yaş arasında değişen katılımcılar için iki sınıf oluşturuldu ve çocuklar 10 kişilik sınıflarda Robotik Kodlama Eğitimi aldı.

 

Robotik kodlama kursunda çocuklara kodlama eğitiminin yanı sıra eleştirel düşünce becerileri, sorumluluk ve takım bilinci kazandırıldı. Kurs boyunca çocuklar eğitmen yardımı ile önceden belirledikleri bir amaç doğrultusunda Basic Robot inşa ederek tablet ile basit düzeyde kodlamasını yaptı ve robotları harekete geçirdi.

 

Üç ay süren eğitimlerin sonunda 6 Ocak gününde Özdilek AVM’ de tekrar bir araya gelen kursiyerler, eğitmen eşliğinde ailelerine bir sunum gerçekleştirdi ve sunum sonunda katılım sertifikası alarak bu anı fotoğraflarla ölümsüzleştirdi.

 

Önemli gün ve haftalarda düzenlediği etkinliklerle misafirlerinin takdirini toplayan Özdilek İzmir AVM, çocuklar ve aileler için birbirinden eğitici ve eğlenceli etkinlikler düzenlemeye devam edecek.

 Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri