Minikler Beylikdüzü Migros AVM etkinliğinde buluştu

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Beylikdüzü Migros AVM Satranç Turnuvası'nda performans gösteren çocuklar ile aileleri, satranç ve eğlence dolu bir hafta sonunu geride bıraktı

Minikler Beylikdüzü Migros AVM etkinliğinde buluştu

1997 yılından bu güne her yaştan ziyaretçisini ağırlayan Beylikdüzü Migros AVM, “Hamle Sırası Sende” sloganıyla organize ettiği Beylikdüzü Migros AVM 3’üncü Satranç Turnuvası'nda bu kez de çocukları bir araya getirdi.

 

19-20 Ağustos günleri arasında Beylikdüzü Migros AVM etkinlik alanında gerçekleştirilen turnuva, gerek katılım gerekse izleyiciler açısından çok yoğun ilgi gördü.

 

Toplamda 73 sporcu yarıştı

Satranç Federasyonu'nun desteği ile gerçekleştirilen turnuvada; toplamda 54 asıl, 19 yedek küçük sporcu performans gösterdi. Büyük çekişmelere sahne olan turnuvada müsabakalar 35 dakika + 30 saniye düşünme süresinde İsviçre Sistemi ile 6 tur olarak oynandı. 19 Ağustos Cumartesi sabahı saat 11.00’de kayıt kontrol işlemlerinin tamamlanmasıyla başlayan ve iki gün süren turnuva heyecanı, 20 Ağustos Pazar akşamı gerçekleştirilen ödül töreni ile sona erdi.

 

Dereceye giren sporculara sürpriz ödüller

Oynanan müsabakalar neticesinde Metehan Özen birinci, Erdeniz Taşlıçukur ikinci ve Roza Aslan üçüncü olarak turnuvayı tamamladı. Beylikdüzü Migros AVM 3’üncü Satranç Turnuvası'nda dereceye giren oyuncular drone, hediye çeki ve özel yapım satranç takımı gibi sürpriz hediyelerin sahibi oldu.

 

Beylikdüzü Migros AVM 3. Satranç Turnuvası, Satranç Federasyonu'nun desteği ve Acıbadem Beylikdüzü Cerrahi Tıp Merkezi’nin katkıları ile organize edildi.