Migros Uyum’la ilgili resmi açıklama yaptı!

12 Mart 2018 Pazartesi

Migros, Uyum Marketleri’nin mağazalarının satın alınmasıyla ilgili çıkan haberlere istinaden resmi bir açıklama yayınladı

migros-uyumla-ilgili-resmi-aciklama-yapti

Türk perakende sektörünün önemli oyuncularından Migros’un sahibi Anadolu Grubu'nun, Kipa’dan sonra Uyum Marketlerini de satın alacağı haberi gündemi epey hareketlendirmişti. Hürriyet’in haberine göre, Uyum Marketlerinin 60 marketini satın alacak olan Migros’un, satın alma kararını 15 Mart tarihinde belirteceği de konuşuldu.

 

Habere göre, bugünlerde tüm Uyum Market çalışanlarına Migros’a satılma kararı açıklanarak ihbar süreleri verildi ve 40 günlük bu süre içinde Migros, çalışmak isteyeceği personelle de görüşmeler yapacağını bildirdi.


Ancak Migros, konuyla ilgili bir resmi bir açıklama yayınladı.


Migros'un yayınladığı açıklama şöyle:

“Şirketimizin, Uyum Marketleri satın almak için görüşmeler yaptığına dair 11 Mart 2018 tarihinde Hürriyet gazetesi ve diğer bazı basın ve yayın organlarında haberler yer almıştır.

Şirketimiz uzun vadeli büyüme stratejileri doğrultusunda, sektöründeki çeşitli fırsatları sürekli olarak değerlendirmektedir.

Bu kapsamda, Makro Market A.Ş. ile ağırlıklı olarak Uyum Marketler için yapılan görüşmeler ön görüşmeler niteliğinde olup bu yönde Şirketimizce alınmış bir karar ya da mevcut durumda kamunun bilgilendirilmesini gerektirecek somut bir gelişme bulunmamaktadır. Diğer taraftan, konuyla ilgili bir gelişme olması durumunda kamuya gerekli bilgilendirme yapılacaktır.”

 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri