Midtown, yaşam alanlarına katkıda bulunuyor

10 Haziran 2013 Pazartesi

Dünya Çevre Haftası kapsamında yapılan etkinliklerle Bodrum’da renkli karelere rastlanıyor. Midtown’da yer alan CarrefourSA, plajlarda etkinlikler düzenlerken Midtown içinde de çevre bilinci konusundaki uygulamalarla ziyaretçiler farkındalığa davet ediliyor

midtown-yasam-alanlarina-katkida-bulunuyor

Midtown Alışveriş ve Yaşam Merkezi, geri dönüşüm kutularıyla plastik, metal ve kâğıt atıkları ayrıştırarak sürdürülebilir bir dünya yaratılmasına katkıda bulunuyor. Ziyaretçilerinde çevre bilinci konusunda farkındalık yaratan Midtown, restoranlarındaki atık yağları suya karışmaması için toplayarak geri dönüşümde değerlendiriyor.

Geri dönüştürülen 1 ton kâğıt atık ile 17 ağacın hayatı kurtulurken, metal içecek kutularının geri dönüşümünden elde edilen enerjiyle ve plastik atıkların sanayide yeniden kullanılmasıyla ekonomiye de katkıda bulunuluyor.

Diğer yandan CarrefourSA; Dr. Mümtaz Ataman İlkokulu öğrencileri ile birlikte temizlik organizasyonu gerçekleştirdi. Çevreci öğrenciler ve gönüllü personeller, Ortakent sahil şeridinde yaklaşık iki saat temizlik çalışması yaptı. Plajda bir tane bile çöp bırakmayan grup daha sonra okul bahçesine çam fidanları dikerek doğaya katkıda bulundu.

Ayrıca, Midtown’da bir hafta boyunca Üniversitem Çevre Koruma Derneği tarafından tohum satışı yapıldı. Tohumlar Toprağa Projesi kapsamında doğal hayatın en temel taşı olan tohumları alıp toprakla buluşturacak olan ziyaretçilere teşekkür belgesi verildi. Bununla birlikte, yarın, (11 Haziran) kaybedilmesi halinde geri kazanmanın mümkün olmayacağı toprağın korunması yönündeki toplumsal bilincin güçlendirilmesine yönelik stant kurulacak.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri