Mezuniyet şıklığına Abazoğlu ve adL imzası

Mezuniyet şıklığının yaratıcısı Cengiz Abazoğlu ve adL’den özel bir koleksiyon

Mezuniyet şıklığına Abazoğlu ve adL imzası

Modern ve güçlü kadını simgeleyen tasarımlara imzasını atan, ünlü modacı Cengiz Abazoğlu ve adL’nin mezuniyet koleksiyon fotoğraf çekiminde Uma Thurman’a benzerliğiyle dikkat çeken Rus model Olia, sade ve karakteristik güzelliğiyle mezuniyet koleksiyonu heyecanına ortak oldu.


Dünyaca ünlü Rus model Olia “Uma Thurman’a benzeten çok oluyor ama en çok tepkiyi Türkiye’den aldım... İnsanlar beni görünce kendi aralarında konuşup o mu değilmiyim anlamaya çalışıyorlar en son da soruyorlar. Türk insanı çok sıcak kanlı, profesyonel bir ekiple çalıştım.adL ile enerjimiz uydu ve yeni insanlar tanıdım. adL Cengiz Abazoğlu tasarımları oldukça hareketli ve enerjisi yüksek soft kıyafetler... Bende mezuniyetimde bu tatda bir kıyafet giymiştim çok özel bir gün.” dedi.


Modern ve dinamik olduğu kadar romantik unsurlarında öne çıktığı koleksiyonun temelinde, özgüveni yüksek bir kadın silueti yatıyor. Siyah ve Beyaz kombinasyonunun öne çıktığı giysilerde sarı, turuncu, yeşil, mavi gibi sıcak yaz renkleri, rahat kesimli pantolonlar, tulumlar ve hacimli eteklerle buluşuyor. Başarıyla bir araya getirilen geometrik desenler, leopar desenler, sexy ve modern kadının kimliğini güçlendiriyor. 147 parçayla farklı kombinler, adL’nin yenilikçi ve genç ruhuna vurgu yapıyor. Ünlü modacı Cengiz Abazoğlu “Modern hayatın futuristik yöndeki değişimi ve diğer taraftan bir kadının en doğal duygusal gereksinimi olan romantizm ihtiyacı, koleksiyonun yaratım sürecinde bana rehberlik etti. Kadınların iç dünyasını kıyafetlerinden anlarız, bu yüzden onlara özgüvenlerini güçlendirecek, mezuniyet şıklığında çok fazla seçeneği barındıran bir koleksiyon hazırladık.” dedi.