Meydan AVM'ye Birinci Yılında Ödüller Yağdı

12 Ocak 2009 Pazartesi

Meydan Alışveriş Merkezi sahip olduğu geniş alışveriş alanları, benzersiz mimarisi ve çevre dostu jeotermal enerji sistemiyle 1 yıl içerisinde Türkiyede ve dünyada birbirinden prestijli beş ödül kazandı. Farkını kısa sürede ortaya koyan Meydan, Türkiyenin en çevreci alışveriş merkezi olduğunu ardarda aldığı ulusal ve uluslararası ödüllerle de kanıtladı.

meydan-avmye-birinci-yilinda-oduller-yagdi
Meydan Alışveriş Merkezi, açılışından bu yana geçen 1 yıllık sürede, 2008 Avrupa Birliği Çevre Ödülleri Türkiye Programı Süreç Kategorisi Birinciliğine, 2008 ULI Avrupa Mükemmellik Ödülüne, 2008 En İyi Gayrimenkul Ödülüne, ArkiPARC Gayrimenkul Ödülleri Alışveriş Merkezi kategorisi birinciliğine ve proje mimarı FOA, 2008 Yılın Mimarı ödülüne layık bulundu. Alışveriş merkezlerine yepyeni bir yorum getiren çarpıcı mimarisi, tematik konsepti, gelişmiş altyapı teknolojileriyle gelecekte kurulacak alışveriş merkezleri için yeni standartlar getiren Meydan Alışveriş Merkezi, geçtiğimiz bir yılda, Anadolu yakasının en gözde alışveriş merkezi oldu. Tüm aile bireyleri için alışverişi ve eğlenceyi birleştiren Meydan, mağazaları, restoranları, sinema salonları, yeşil alanları ve sosyal aktiviteleriyle İstanbulda Anadolu yakasının yeni buluşma noktası oldu. Bir yıl içerisinde dev bir ekolojik pazara, buz pateni pistinden Hollywood filmlerinin en ünlü kostümlerine, sevimli pony atlarına, moda rüzgarlarının estiği Meydan Galatamoda Günlerine ve çeşitli konserlere ev sahipliği yapan Meydan Alışveriş Merkezi, Anadolu yakasının en gözde alışveriş merkezi olarak tanındı. Londranın önde gelen mimarlık ofisi olan Foreign Office Architects-FOA tarafından tasarlanan Meydan Alışveriş Merkezi, sıra dışı mimarisi ve geniş alanlarıyla, yeni oluşturulan şehir mimarisinin odak noktası haline geldi.70.000 m2lik kiralanabilir alana sahip olan Meydan Alışveriş Merkezinin ısıtma ve soğutma işlemleri jeotermal kaynaklar kullanılarak gerçekleştiriliyor. Sistem dahilinde, toprakta bulunan ısı 200den fazla sonda aracılığıyla ısı pompalarına ve soğuk jeneratörlere aktarılıyor. Meydan ayrıca toplam 30.000m2lik çatı üstü doğal çim alanı ile dünyanın en geniş yeşil çatılarından biri ile iklim kontrolünü en iyi biçimde gerçekleştiriyor. Proje ayrıca, alışveriş merkezlerinin ekonomik sürdürülebilirlikleri için yeni standartlar da tesis etmekte. Jeotermal sistem yıllık 1,3 milyon kW/sa primer enerji tasarrufu sağlıyor. Böylece, soğutma giderlerinde geleneksel sistemlere kıyasla yüzde 25lik bir tasarruf sağlanırken, ısıtma giderlerinde yüzde 30luk bir düşüş sağlanıyor.

Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri