Metropolitan Opera İstanbul’da

Dünyanın en ünlü sanatçılarını sahnesine taşıyan Metropolitan Opera, Akmerkez CinemaPink salonlarından canlı yayınıyla İstanbullu opera severlerle buluşmaya devam ediyor. Eylül sonunda ünlü İtalyan besteci Giuseppe Verdi’nin meşhur Macbeth’iyle başlayacak gösterimlerde Mayıs ayına kadar, Mozart, Bellini ve Puccini gibi birbirinden özel isimlerin ölümsüz eserleri izleyiciyle buluşacak

Metropolitan Opera İstanbul’da

Metropolitan Opera’nın yeni sezon gösterilerini New York’tan canlı yayınla sahnesine taşıyan Akmerkez CinemaPink, 3’üncü senesinde opera tarihinin en özel ve eşsiz eserlerini İstanbulluların karşısına çıkarıyor. New York’tan canlı yayınla seyirciyle buluşan eserler, Mayıs ayına kadar 3 boyutlu ses deneyimiyle izleyiciyi dünyanın gerçekliğinden alıkoymaya devam edecek. Her ay 2 eserin sergileneceği Metropolitan Geceleri, 23 Eylül Cumartesi günü saat 19.15’te Shakespeare’in ölümsüz eserinden, Giuseppe Verdi’nin dehasıyla operaya aktarılan Macbeth ile başlayacak.

 

Ekim ayının açılışını ise Bellini’nin başyapıtı ve bel canto’nun (solo ses yorumunun) zirvesindeki operalardan biri olan Norma yapacak. 7 Ekim’de gerçekleşecek ve lirik operanın en güzel örneklerinden biri olan bu gösterimi, 14 Ekim’de Mozart’ın Sihirli Flüt’ü takip edecek.  Masalsı havalarıyla izleyenleri büyüleyecek gösterimler 19.55’te başlayacak.

 

Carmen adlı operasıyla adını dünya çapında duyuran Bizet, meşhur bestesi İnci Avcıları’nın 15 ve 16. sezonlarıyla 4 Kasım’da opera severlerle buluşacak. Bizet’i, Adès’ın The Exterminating Angel’ı takip edecek.

 

19. ve 20. yüzyıla damgasına vuran ve  İtalyan besteci Puccini’nin en önemli opera eserlerinden olan Madama Butterfly da bu sezon Akmerkez CinemaPink’te operaseverlerle buluşacak. Mozart’ın büyüleyici eserlerinden Figaro’nun Düğünü ise 2017 sezonunun son opera gösterimi olacak.

2018’de de devam edecek opera şöleninde, Verdi’den Puccini’ye, Mozart’tan Bizet’e kadar ünlü bestecilerin birbirinden etkileyici eserleri Metropolitan Opera canlı yayınlarıyla Akmerkez’de İstanbulluları hayran bırakacak.