Metro’dan 24 milyon euro'luk yeni mağaza

17 Ekim 2012 Çarşamba

Metro Toptancı Market Türkiye yatırımlarına Bayrampaşa açılışıyla devam etti. Bayrampaşa mağazası ile İstanbul’daki mağaza sayısını 8’e çıkaran Metro’nun Türkiye’deki mağaza sayısı 25 oldu. Metro 2011 yılında açtığı 6 mağaza ile son 10 yılın rekorunu kırıp Türkiye’ye 120 milyon euro değerinde yatırım yapmıştı. 2012 yılı açılışları ise Bayrampaşa’dan sonra, Eskişehir ve Diyarbakır mağazalarıyla devam edecek

metrodan-24-milyon-euroluk-yeni-magaza

Metro Toptancı Market, 2012 yılının ilk açılışını Bayrampaşa’da otogar yanında yaptı. 24 milyon euro yatırım değeri olan Metro Bayrampaşa mağazası, 200 kişiye iş imkanı sağlıyor. 6 bin 300 metrekare satış alanına sahip olan mağazada 40 binden fazla ürün yer alıyor.

“Sektördeki değişim yeni galipler ve mağluplar doğuracak”
Bayrampaşa mağazasının açılış töreninde konuşan Metro Toptancı Market Türkiye Genel Müdürü Kubilay Özerkan, “Dünyada perakende hızla değişiyor, bu değişim süreci yeni galipler ve yeni mağluplar doğuracak. Artık büyüklüğün yanında hızın da önemi gün geçtikçe artıyor. Biz de her gün bir önceki günden daha hızlı bir şekilde daha iyinin yapılabileceğine olan inançla, geçmişteki başarılarımızdan da örnek alarak, çok daha farklı, ama daha da başarılı bir geleceği şekillendirmek için durmadan çalışıyoruz” dedi.

20 dakikada mal kabulü yapılmayan ürün geri gönderiliyor
Özerkan ayrıca “Mağaza yatırımlarımızın yüzde 30’undan fazlasını taze bölümlere yapıyoruz. Tüm mağazalarımıza kendi belirlediğimiz periyotlarda, minimum yılda 2 kez, TÜBİTAK tarafından habersiz denetim yaptırıyoruz. Her mağazamızda sadece kaliteden sorumlu ve eğitimi gıda mühendisliği olan kalite güvence asistanlarımız var. Soğuk zincire çok önem veriyoruz ve kesinlikle soğuk zinciri kırmıyoruz. 20 dakikada mal kabulü yapılamayan ürün geri gönderiliyor. Tüm ürünlerde izlenebilirlik sistemimiz var ve ürünlerimizi fabrikalardan çatala kadar takip edebiliyoruz. Bizim yıllar önce yaptırdığımız kalite güvence denetimleri o zamanlar lüks kabul edilirken, şimdi her biri birer zorunluluk haline geldi” diye ekledi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri