"Meme Kanseri" Merakına Yenilsin

Meme Kanseri “Merakına Yenilsin” Halk Buluşmaları Forum Erzurum’da bir araya geldi

"Meme Kanseri" Merakına Yenilsin

Roche İlaç Türkiye ve Kanser Savaşçıları Derneği işbirliği ve Forum Erzurum’un desteği ile ünlü oyuncu ve sunucu Derya Baykal’ın moderatörlüğünde gerçekleşen buluşmalar, “Meme Kanseri Merakına Yenilsin” sloganıyla hastalığa ilişkin akıllardaki soru işaretlerini ortadan kaldırdı. 

 

Erzurum ve çevre illerin alışveriş ve eğlence merkezi Forum Erzurum, meme kanseri farkındalığını artırmak ve hastalıkla ilgili soru işaretlerini uzman onkolog ve cerrahların paylaştığı doğru ve güvenilir bilgilerle gidermek üzere hayata geçirilen “Merakına Yenilsin” halk buluşmaları, Meme Kanseri Farkındalık ayı olarak kabul edilen Ekim ayında Forum Erzurum ziyaretçileriyle buluştu. Roche İlaç Türkiye ile Kanser Savaşcıları Derneği işbirliği ve Forum Erzurum’ın desteğiyle organize edilen buluşmalarda, kansere yakalanan her dört kadından birinin mücadele ettiği meme kanserinde teşhisten tedaviye tüm hastalık sürecine yönelik önemli bilgiler paylaşıldı.

 

Dr. Salim Başol Tekin & Dr. Müfide Nuran Akçay gibi uzman onkolog ve cerrahların katılımı ile oyuncu Derya Baykal’ın moderatörlüğünde 12 Ekim Cumartesi günü saat 12:00-13:00 arasında Forum Erzurum’da düzenlenen buluşmalara çok sayıda kişi katıldı.