Mediterra Capital’den Türkiye’de önemli satın alma!

Başarılı ve hızlı büyüyen orta ölçekli şirketlere yatırım yapan ‘girişim sermayesi fonu’ Mediterra Capital, 23 yıllık geçmişiyle dikkat çeken Türk pizza restoran zinciri Pizza Pizza'nın hisselerinin tamamını satın aldı

Mediterra Capital’den Türkiye’de önemli satın alma!

Gerçekleşen satın alma kapsamında “Türkiye'nin en eski ve 2’nci büyük pizza zinciri olan Pizza Pizza'nın pazardaki güçlü konumu ve kuruluşundan bu yana geçen 23 yılda geliştirdiği üretim ve hizmet kalitesi şirketimizin markaya olangüveninin temellerini oluşturan en önemli etkenlerdir. Bu sağlam temellere sahip olan Pizza Pizza’nın, Mediterra Capital’in sağlayacağı finansal ve stratejik destekle çok hızlı bir büyüme gerçekleştireceğine inanmaktayız. Mediterra Capital büyüme hedefleri kapsamında Pizza Pizza için pazarlama yatırımları ve kapasite artışı da dâhil olmak üzere; farklı stratejiler de geliştirerek, bunları hayata geçirecektir” şeklinde açıklama yapan Mediterra Capital, açıklamada aynı zamanda: “Grubumuz, farklı konseptiyle dikkat çeken Tavuk Dünyası’ndan sonra gerçekleştirdiği Pizza Pizza satın almasıyla birlikte yiyecek-içecek ve restoran alanındaki yatırımlarını daha da güçlendirmiştir.” ifadelerine de yer verdi.

 

1995 yılında İzmir'de kurulan Pizza Pizza, Türkiye'nin 2’nci büyük pizza zinciri olarak, bugün 44 ilde bulunan 141 şubesinde konuklarını ağırlıyor.

 

İzmir Torbalı'da 8 bin m²’lik alan üzerine kurulu modern tesislerinde, üretim ve tedarik operasyonlarını gerçekleştiren Pizza Pizza, çalışmalarını bayilik (franchise) sistemi ile yürütüyor. Ege bölgesinde lider konumdaki şirketin, 38’sı İzmir’de olmak üzere sadece Ege Bölgesi’nde toplam 59 restoranı bulunuyor. 

 

Pizza Pizza gerçekleşen bu satın almayla birlikte, Mediterra Capital’in gerek finansal gerekse de stratejik gücünden yararlanarak sağlayacağı hızlı bir büyümeile Türkiye'nin önde gelen restoran zincirlerinden biri olmayı hedefliyor.