Mc Donald’s en çevreci uygulamaları değerlendirdi

Ünlü fast food markası Mc Donald’s, tedarikçilerinin çevreci yaklaşımlarını “Global Best of Green 2014” projesi kapsamında ödüllendirdi

Mc Donald’s en çevreci uygulamaları değerlendirdi

Tek kullanımlık plastikler ve plastik gıda ambalajı üreten SEM Plastik, dünyanın en büyük havayolları da dahil bir çok ülkedeki müşterilerine inovatif ürünleri ile hizmet sunuyor. Son olarak Mc Donald’s “Global Best of Green 2014” projesinde milkshake bardaklarına getirdiği çevreci yaklaşımla ödül alan firma, sürüdürülebilir yatırımlarıyla dikkat çekiyor.

Türkiye’den sadece SEM Plastik’in ödül aldığı “Global Best of Green 2014”de başarılı görülen projelerde kriterler; çevreye sağlanan katkı ve ekonomik fayda olarak belirlendi. Tüm iş ve üretim süreçlerinde çevreci bir yaklaşım benimseyen SEM Plastik, benzer bir proje ile İstanbul Sanayi Odası tarafından 2013 yılında düzenlenen “Çevre Ödülleri”ne de başvurmuş ve ödül almıştı. Burada oluşturdukları ana verimlilik konseptini, karbon ayak izi daha düşük hammadde tercihi ile bir adım daha geliştirmiş oldu.

 

SEM Plastik Genel Müdürü Yavuz Eroğlu: “Öncelikle partnerimiz McDonald’s’a global anlamda çevreye gösterdikleri duyarlılık ve uzun yıllardır devam eden gerçek anlamda ‘kazan-kazan’ prensibine dayanan tedarikçi ilişkileri için teşekkür ediyoruz. Böyle bir sistemin parçası olmaktan dolayı son derece mutluyuz. SEM Plastik olarak ürünlerimizde; insan sağlığı, hijyen ve çevresel etki değerlendirilmesi yani ‘sürdürülebilirlik’ öncelik kazanıyor. Milkshake bardağında yaptığımız bu yeşil iyileştirmeninglobal anlamda aldığı takdir de çalışmalarımızın ivmesini arttıracak güzel bir motivasyon aracı oldu.” dedi.