Matematiğin gizli dünyası Capacity’de keşfedildi

19 Ekim 2016 Çarşamba

Capacity, Merhaba Matematik etkinliği ile minik ziyaretçilerini matematiğin gizli dünyasına keşfe çıkardı

matematigin-gizli-dunyasi-capacityde-kesfedildi

7’den 70’e her kesime hitap eden etkinlikler ile ziyaretçilerine keyif dolu anlar yaşatan Capacity Alışveriş ve Yaşam Merkezi, yine bir ilke imza atarak gerçekleştirdiği Merhaba Matematik etkinliği ile 3-15 yaş arasındaki tüm ziyaretçilerini matematiğin gizli dünyasına uzanan eğlenceli bir keşif yolculuğuna çıkardı. Capacity aracılığıyla, 13- 16 Ekim günleri arasında İstanbul’da ilk kez bir alışveriş merkezinde gerçekleşen etkinliğe katılan tüm minik ziyaretçiler, matematiği çeşitli oyun ve aktivitelerden oluşan farklı öğrenme modelleri aracılığıyla, kağıt kalem kullanmadan öğrenmeyi keşfetti.


Bakırköy’ün gözde alışveriş ve yaşam merkezi Capacity, Merdiven Bilim ve Proje Geliştirme Merkezi işbirliğinde 13-16 Ekim günleri arasında gerçekleştirdiği Merhaba Matematik etkinliği ile 3-15 yaş arasındaki minik ziyaretçilerini tüm dünyada öğrencilerin korkulu rüyası olan matematiğin farklı öğrenme yollarını keşfettikleri eğlenceli bir yolculuğa çıkardı. 3 gün boyunca süren etkinlikte, alanında uzman eğitmenler aracılığıyla matematiğin farklı öğrenme yöntemlerini keşfeden ziyaretçiler, hayatın her alanında matematiği kullanma becerisi elde ettiler. Bu kapsamda çeşitli oyun ve aktivitelere katılan öğrenciler, tahta, tebeşir, kağıt, kalem, bilgisayar kullanmadan matematiğin doğru öğrenme yöntemlerini öğrendiler.  Etkinlik-oyun-konu ilişkilendirmesi ve günlük yaşamla ilişkilendirme kategorilerinde gerçekleştirilen etkinliğe katılan minikler; matematiğe ilişkin strateji geliştirme, sezgi, gözlemleme, olasılık, geometrik algılama ve mantık yürütme, konsantrasyon, uzaysal algılama, mantıksal çıkarım, soyut düşünme, eleştirel düşünme, mekânsal ilişkileri anlama, plan yapma, problem çözme gibi kazanımlar elde etti.


Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri