Markafoni'den sektör için büyük hedef

Türkiye’nin ilk ve lider özel alışveriş sitesi olarak yola çıkan Markafoni Grubu, hedef büyüterek Türkiye’deki perakende şirketlerine online ihracat fırsatları için köprü olma görevini de üstleniyor

Markafoni'den sektör için büyük hedef

Markafoni’nin de bünyesinde bulunduğu Naspers Grubu, e-ticaret sektörünün global oyuncularıyla Türkiye’deki perakende markalarına işbirliği fırsatları sunuyor. 130’dan fazla ülkede yürüttüğü faaliyetleri ve 65 milyar dolar piyasa değeri ile sektöründe dünyanın üçüncü devi olan Naspers ve Türkiye’deki temsilcisi Markafoni Grubu, Türk markalarının yurt dışı pazarlarda yer alması için köprü görevi görüyor.

“Dünya devleriyle Türkiye perakende sektörünü buluşturuyoruz”
Global pazarlarda faaliyet göstermek isteyen firmalarla yeni işbirliği fırsatlarını sunan bir platform haline geldiklerini aktaran Markafoni Grubu CEO’su İlker Baydar, “Naspers Grubu’nun gücüyle adımız artık büyük global şirketler ile birlikte anılıyor. Sektörümüzün büyümesine katkı sağlamak amacıyla sahip olduğumuz bu avantajı hem Markafoni için hem de ülkemizdeki diğer firmalarla paylaşmak önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bu yılın başında gerçekleştirdiğimiz özel bir etkinlikte Naspers Grup şirketleri ile Türkiye pazarının değerli perakende oyuncularını bir araya getirdik. Bu buluşma hepimiz için oldukça önemli bir adımdı ve ilk meyvelerini de adL ile aldık. Bu sevindirici gelişmenin verdiği güçle Temmuz ayı başında ikinci etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Naspers çatısı altındaki 30’dan fazla ülkeyi ve 3 kıtayı temsil eden Allegrogroup, eMag, Fashiondays, Souq, Spree ve Esky şirketlerinin tepe yöneticileri bizimle olacak. Markafoni Grubu olarak, Türkiye online moda perakendesi sektörünün büyümesi her zaman hedeflerimiz arasında.” dedi.

Hedef 1 milyon ürün satışı
Gerçekleştirdikleri işbirliği ile başta Romanya olmak üzere online platformlar üzerinden ilk 3 yılda 1 milyondan fazla ürün satmayı hedeflediklerinin altını çizen Adil Işık Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Tasarım Direktörü Zehra Işık şunları söyledi: “Yurt dışı pazarlarda hızla mağazalar açmaya devam ediyoruz. Şu an 22 ülkede 60 mağazamız mevcut. Aynı başarı ve satış grafiğini online mecralarda da yakalamak için Markafoni Grubu’nun uzmanlığı ve networkünden yararlanarak başta Romanya olmak üzere Polonya ve diğer Doğu Avrupa ülkelerinde hızla büyümek istiyoruz. Ürünlerimiz bölge ülkelerinde alışılmışın dışında bir beğeni ve ilgiyle karşılanıyor. Bu fırsatı Türkiye’deki alanındaki uzman şirketlerle değerlendirme gibi bir stratejimiz var. Yaptığımız işbirliklerinin de katkısıyla bu yıl yüzde 40 büyümeyi hedefliyoruz.”