Mango yönetim kuruluna 2 yeni transfer geldi

Mango, yönetim kuruluna iki yeni yöneticiyi kabul etti. Katalan marka, Kiabi giyim markasından César de Vicente'yi perakendenin global yöneticisi, David Guttiérez'i ise insan kaynakları direktörü olarak atadı

Mango yönetim kuruluna 2 yeni transfer geldi

Direktörler, Ekim 2018'de göreve gelen CEO Toni Ruiz'e rapor verecek. César de Vicente, Mango'ya katılmadan önce İskandinav marka Kiabi bünyesinde çalışıyordu. De Vicente 13 yıl boyunca Kiabi İspanya'yı yönetti, 2017 yılında ise uluslararası geliştirme direktörlüğü görevine geçti. Mango'da satış ve karlılığı maksimize etmeye yönelik olarak yönetim uygulamalarının iyileştirilmesi hedefiyle işletmenin ihracat ağını yönetecek.


David Guttiérez ise şirketin dijital dönüşümünü kolaylaştırması hedeflenen kültürel değişimi yönetecek. Guttiérez de 1992-2002 yılları arasında Kiabi bünyesinde çalıştı ardından ise Foot Locker Europe'da görev aldı. 2016 yılından beri Guttiérez Veepee'ye (eski Vente-Privée) ait bir İspanyol işletme olan Privalia için çalıştı.


Mango’nun yönetim ekibinde son aylarda çeşitli değişiklikler yapıldı. Josep Barberà Mayıs ayında finansal direktör olarak atandı ve müşteri deneyimi ve perakende inovasyonu direktörü görevine de Diego Sebastiàn getirildi.


110 ülkede varlık gösteren perakende zinciri 1984 yılında kuruldu ve 2190 satış noktası ağıyla faaliyet gösteriyor. İşletme 2018 yılında, bir önceki yıla göre yüzde 1,8 yükseliş ile, 2,2 milyar avro ciro kaydetti.