Maltepe Park’ta hummalı çalışma 2013’te bitiyor

03 Ağustos 2012 Cuma

Kapılarını 2005 yılında açan CarrefourSA Maltepe Park, hummalı bir çalışmanın içinde. Maltepe Park AVM, kiralanabilir alanını 75 bin metrekareye genişletiyor. AVM Müdürü A. Vedat C. Özeren, 250 mağaza, 2 bin kişilik food court, 36 restoran-kafe, 8 sinema salonu ve 3 bin 500 araç kapasitelik otoparkı ile ev sahipliği yapmaya hazırlanan Maltepe Park’ın, 2013 sonbaharında “yenilenen yüzü”yle ziyaretçilerini ağırlayacağını anlatıyor

maltepe-parkta-hummali-calisma-2013te-bitiyor

Fulya B. ÖZTÜRK

Maltepe Park’ın bugünlere nasıl geldi, biraz gelişimiyle ilgili bilgi alabilir miyiz? 7 yıllık süreç nasıl ilerledi?
CarrefourSA Maltepe Park Alışveriş Merkezi 6 Ocak 2005 yılında açıldı ve çok kısa sürede Anadolu Yakası’nın öncelikli çekim merkezleri arasına girdi. ECE Türkiye Proje Yönetimi AŞ tarafından yönetilen CarrefourSA Maltepe Park, E5 karayolunun hemen yanındaki öncelikli konumu sayesinde trafikle boğuşmadan hem özel araçla hem de toplu taşıma araçları ile kolaylıkla ulaşılabilecek bir noktada yer alıyor. Açıldığı ilk günden itibaren büyük ilgi gören yerli ve yabancı birçok organizasyona ev sahipliği yapan Maltepe Park Alışveriş Merkezi, yıl içerisinde düzenlediği aktivitelerin yanı sıra her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği ve sadık bir katılımcı kitlesine sahip turnuvalara da ev sahipliği yapıyor. Modern şehir yaşantısının içinde, aile bireylerinin tamamına hitap eden gerçek bir yaşam ve eğlence merkezi olma hedefiyle yola çıkan Maltepe Park, geçen bu 7 yılda hedefine başarı ile ulaştı ve 7’den 77’ye zengin bir müşteri profiline sahip oldu.

Peki, renovasyon sürecini konuşmadan önce var olan AVM’nin teknik özelliklerini dinleyebilir miyiz?
Dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen markalarını aynı çatı altında toplayan CarrefourSA Maltepe Park Alışveriş Merkezi’nde, ziyaretleri daha keyifli hale dönüştürmek için tüm detaylar düşünüldü. Her türlü ihtiyaca cevap veren CarrefourSA hipermarketi, 3 kata yayılan 111 mağazası, 2 bin 500 araçlık ücretsiz açık ve kapalı otoparkı, ses ve görüntü sistemleri en son teknolojiyle kurulmuş 8 sinema salonu, farklı damak zevklerine hitap eden geniş foodcourt’u ve günün her saati dinlendiren terasıyla büyük ölçüde tüm beklentiler cevap buluyor.

Maltepe Park’ta hummalı bir çalışma var. Büyümeye neden ihtiyaç duyuldu, sizden bilgi alabilir miyiz?
Alışveriş merkezleri ilerleyen süreç içerisinde yoğun ziyaretçi kullanımı sonrasında mimari yapının zamana yenik düştüğü kısımlarının yenilenmesi ve aynı zamanda ziyaretçilere daha iyi hizmet üretebilmek, daha çok seçme avantajını yaşatabilmek adına ve en önemlisi hizmet alan ve hizmet veren taraflar için ortamı canlandırarak çağı yakalayan yepyeni bir ambiyans yaratılması için fiziki makyaja ihtiyaç duyulur. Maltepe Park Alışveriş Merkezi ile ilgili olarak belirtmiş olduğum üzere gerekli olan tüm ince detaylar ve parametreler değerlendirilerek yatırımcımız CarrefourSA doğru zamanda almış olduğu yatırım kararı paralelinde bir büyüme ve renovasyon projesi başlatıldı.

Renovasyon süreci nasıl ilerliyor, planlanan tarihlerde tamamlanacak mı?
Renovasyon sürecinde önceliklerimiz paralelinde planlamalarımıza alışveriş ve yaşam ortamın daha konforlu bir hale getirilmesi ve uyumlu mekân organizasyonunu ile başladık. Bu mekânsal kurgudan yeni iç iş ortaklarının yani ziyaretçiler tarafından talep gören ulusal ve uluslararası markaların seçimine dek uzanan geniş bir sistem bütünlüğü içinde. Bununla beraber, potansiyel hedef kitlenize hitap edecek ve onları bulundukları ortamda keyifle, güvenle zaman geçirecekleri bazı özellikleri de göz ardı edilmemesi gerekir. Bunun için de ortaya çıkacak yeni konsept ile ilgili olarak sektörü, bölgeyi ve ziyaretçi taleplerini en iyi şekilde analiz ederek stratejik yol planlarını ona göre yapmanın kaçınılmaz bir gerçek olduğunu vurgulamak isterim. Bununla beraber yeniden ziyaretçilerimizle keyifli bir buluşma organizasyonu için, tüm proje ekibinin en önemli hedefi planlanan 2013 sonbaharını yakalayabilmek olduğunu söyleyebilirim.

Yaşam alanı, çekim merkezi

O halde yenilenen Maltepe Park’ı sizden dinleyebilir miyiz? Nasıl bir AVM olacak?
CarrefourSA Maltepe Park Alışveriş Merkezi’nin kiralanabilir perakende alanını 75 bin metrekareye genişletiyor. İstanbul’un Asya yakasında hızla gelişen bölgelerin başında gelen konumuyla CarrefourSA Maltepe Park perakende alanını 44 bin metrekare daha genişleterek erişim alanındaki 4 milyon kişiye iki katı kadar büyüyen yeni AVM ile hizmet verecek. Daha güçlü bir marka ve kiracı karmasıyla 2013 sonbaharın da açılması planlanan yeni CarrefourSA Maltepe Park, 250 mağaza, 2 bin kişi kapasite ile daha geniş bir yeme içme alanına, 36 restoran ve kafeye, satış alanı daha büyük bir CarrefourSA hipermarkete, 8 sinema salona, 3 bin 500 araca yükselen otoparkı ile ev sahipliği yapacak. Ayrıca, yeni CarrefourSA Maltepe Park’ta 15 bin metrekarelik bir de ofis binası yer alacak. Maltepe E-5’in tam üzerinde yer alan konumu ve metro bağlantısı ile yeni CarrefourSA Maltepe Park ziyaretçilerini alışveriş ve eğlence anlamında tamamen yenilenmiş konsepti ile karşılamaya hazırlanıyor.

Mimari projede kimlerle çalışıldı, en çok hangi konular üzerinde duruldu?
Yatırımcımız CarrefourSA’nın yönetiminde Türkiye ve Avrupa’nın kalite, ticari, operasyonel, çevresel ve sosyal yaklaşımları ile başarılı sonuçlara imza atmış ve bu anlayış ile birlikte yüksek kaliteli tasarım üretebilme kabiliyetine sahip multinational bir ekip çalışması yapıldı. En çok mekansal kurgu ve sistem bütünlüğü üzerinde duruldu ve sadece bir alışveriş merkezi değil,  aynı zamanda bir yaşam merkezi olabilecek mimari bir yaklaşım içinde olması için ciddi bir emek veriliyor.

Yenilenen AVM’nin iddiası neler olacak, ziyaretçilere ne gibi sürprizler planlıyorsunuz?
Ulusal ve uluslararası markaları aynı çatı altında toplayan Maltepe Park, zengin mağaza karması, kolay ulaşımı, her yaşa hitap eden renkli aktiviteleri ve kişiye özel farklı sürprizleri ile genişleme projesi tamamlandığında gücüne güç katarak Anadolu Yakası’nın en kapsamlı ve cazip çekim alanı haline geleceğine olan inancımızın bir kez daha altını çizmek isteriz. Bununla beraber planladığımız ciddi sürprizlerimiz olacağını şimdiden söyleyebilirim.

Yenilenen AVM ile ziyaretçi sayısınız artacak mı? Öngörülerinizi de öğrenebilir miyiz?
Ziyaretçilerin memnuniyeti en önemli kazanımlardan biri olacaktır, onlara daha konforlu ve daha rahat bir ortam sunulması artan rekabet ortamında sizi bir adım daha öne taşıyacaktır. Bu konuyu projenin odak noktasına yerleştirdiğinizde hem ziyaretçi trafiğinizde bir artış söz konusu olacak hem de marka karmanızı yapmış olduğunuz analizler paralelinde zenginleştirme şansını elde edebilirsiniz. Hedeflemiş olduğunuz potansiyel ziyaretçi profiline ve sayısına ulaştığınızda doğal olarak tüm alışveriş merkezi markalarının beklentilerine ve hedeflerine ulaşmalarını sağlayacağınız için onlar da mutlu perakendeciler olacaktır. Mutlu perakende markaları ile çalıştığınız zaman finansal anlamda da sorunsuzca yatırımcınıza geri dönüş yapabileceğiniz için yatırımcınızı da mutlu etmeniz mümkün olacaktır. Bunun doğal uzantısı olarak bizlerde yaratılmış olan huzur ortamı nedeniyle keyifli bir şekilde ziyaretçilerimizi ağırlamaya devam etmiş olacağız. 

Bu röportaj Mağaza dergisinden alınmıştır.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri