Madame Coco, yurt dışında büyüyor

Türkiye’nin lider ev tekstili ve dekorasyon markası Madame Coco, 2021 yılında 5 ülkede açtığı 8 farklı mağazasıyla yurt dışında büyümeyi sürdürüyor. Madame Coco; Gürcistan, Kosova, Irak, Azerbaycan ve Kuzey Makedonya’nın farklı şehirlerinde açtığı mağazalarıyla, ürünlerini dünyanın birçok noktasına ulaştırmaya devam ediyor

Madame Coco, yurt dışında büyüyor

2020 yılında hem Türkiye’yi hem de dünyayı etkisi altına alan pandemi süreciyle birlikte birçok sektörde köklü değişimler ve dönüşümler yaşandı. Bu süreci hem mağazalaşma hem de e-ticaret tarafında güçlü stratejik adımlarla yürüten Madame Coco hem Türkiye’de hem de yurt dışı pazarında mağaza açılışlarını sürdürdü.

5 Ülke, 7 şehir ve 8 yeni mağaza

Madame Coco, 2021 yılında da yurt dışı mağaza açılışlarına hız kesmeden devam ediyor. Ev tekstili ve dekorasyonunda kaliteli ve ulaşılabilir ürünleriyle hizmet veren Madame Coco, 2021 yılında 5 farklı ülkede ve 7 farklı şehirde olmak üzere 8 yeni mağaza açılışına imza attı.

Yurt dışı pazarında büyüme hedeflerine yönelik olarak; Irak’ta Erbil ve Duhok, Kosova’da ise Priştine ve Ferizaj şehirlerinde Nisan ve Mayıs aylarında mağaza açılışlarını gerçekleştirdi. Haziran ve Temmuz aylarında ise Gürcistan Tiflis başta olmak üzere, Azerbaycan Bakü ve Kuzey Makedonya Skopje’de mağaza açılışlarını sürdürdü. Marka, Türkiye ve 16 ülkede hizmet verdiği 300’ün üzerinde mağazasıyla tüm dünyada 100 bin metrekarenin üzerinde satış alanına ulaştı.

Madame Coco’nun önümüzdeki süreçte yurt dışında yaklaşık olarak 20 yeni mağaza açma hedefi bulunuyor. Marka, yurt içi ve yurt dışı mağaza açılışları ile büyümeye devam etmeyi ve yeni operasyonlarıyla ülke ekonomisine katma değer sağlamayı planlıyor.