Lüks markalar İstinyePark için kuyrukta

2007 yılında hizmet vermeye başlayan ve bu yıl beşinci yılını kutlayan İstinyePark için lüks markalar kuyruğa girdi. İstinyePark Genel Müdürü Tolga Engin, “Markalardan mağaza yeri için o kadar çok talep var ki, bir İstinyepark’ımız daha olsa doldururduk” dedi

Lüks markalar İstinyePark için kuyrukta

Ralph Lauren, Loro Piana, Sephora, Kurt Geiger, Bath&Body Works, Moncler gibi markaların Türkiye’deki ilk monobrand mağazasını İstinyePark’ta açtığını hatırlatan İstinyePark Genel Müdürü Tolga Engin, “Lüks markalardan yoğun talep alıyoruz. Son iki yılda mevcut lüks markalara Chanel, Hermes, Christian Louboutin, Moncler, Micheal Kors, Marc by Marc Jacobs ve Eres’in katıldı” dedi.
Engin, “Bunlar dışında Brunello Cucinelli, önümüzdeki yılın ikinc yarısında mağaza açacak. Hublot da mağaza açacak markalardan birisi. Cartier de İstinyePark’ta olmak istiyor” diye konuştu.

“Louis Vuitton büyüyecek”
Alışveriş merkezlerinde 280 mağazanın bulunduğunu belirten Engin, “Louis Vuitton mevcut mağazasını büyütmek ve şu anda 400 metrekare olan mağaza alanlarını bin metrekareye çıkarmayı istiyorlar. Louis Vuitton’un yanı sıra Gucci, Fendi gibi markalar da mağaza alanlarını büyütmek istiyor” dedi.

‘Pazar Yeri’, ‘Markalar Sokağı’ konseptlere sahip İstinyePark’ın, beşinci yılını kutladığını kaydeden Engin, “Bu süre zarfında ziyaretçi sayımız 11 milyondan 16.5 milyona ulaştı. 2008-2012 arasında ciroda yüzde 130 artış oldu” diye konuştu.

Beşinci yıllarını yıllık 17 milyon ziyaretçiyle kapatmayı hedeflediklerini vurgulayan Tolga Engin, şöyle devam etti: “İstinyePark olarak geldiğimiz noktadan çok mutluyuz. Kış sezonu için merkezin ziyaretçi kapasitesi limitine ulaşmış bulunuyoruz. Ciro olarak açılışımızdan itibaren her sene ortalama yüzde 25’lik bir büyüme sağladık. 2012 yılında da büyümeye devam ederek, seneyi yüzde 16’lık ciro artışı ile tamamlayacağız. Alışveriş merkezimizde 3 bin 500 kişi istihdam ediliyor.”

Zorlu etkisi
Hedeflerini ‘alışveriş destinasyonu olmak’ olarak belirlediklerini söyleyen İstinyePark Genel Müdürü Tolga Engin, “Bu amaç için çalışıyoruz” dedi. Engin, önümüzdeki yıl açılacak Zorlu AVM’nin İstinyePark’ı etkileyip etkilemeyeceği yönündeki bir soruyu da, “Konumu ve ziyaretçiyi etkiler mi? Ben böyle bir şey beklemiyorum” diyerek yanıtladı.

Engin ayrıca, İstinyePark’tan en çok alışveriş yapan yabancı turist sıralamasında ilk sırayı Azerbaycanlıların aldığını onları ise Rusların takip ettiğini ifade etti.

İzmir Balçova’ya ikinci AVM
Orjin Grup ve Doğuş Grubu ortaklığı ile İzmir’e ikinci bir alışveriş merkezi yapılmasının planlandığını belirten Tolga Engin, “Bu yatırım iki grubun yüzde 50-50 ortak olduğu bir proje. Yeni alışveriş merkezinin Balçova’da açılması planlanıyor” dedi. Engin, İzmir’deki AVM’nin adının ne olacağına ise henüz karar verilmediğini söyledi.

Kaynak: Eylem Türk / Milliyet