LÖSEV çocukların hayatına dokunmaya devam ediyor

Sağlıktan maddi desteklere, eğitimden sosyal desteklere kadar Türkiye’de 20 yıldır lösemi ve kanser hastaları ve ailelerine hiç durmadan yardımlar ileten LÖSEV, Ankara’da hizmete başladığı 1998 yılından bugüne dek gösterdiği başarı öyküsü ile sadece Türkiye’de değil, dünyada da tanınan, saygın ve örnek alınan bir sivil toplum kuruluşudur

LÖSEV çocukların hayatına dokunmaya devam ediyor

LÖSEV’in bugüne dek hayata geçirdiği birkaç çalışma aşağıdaki gibi özetlenebilir:

 

 

Maddi-Ayni Destekler:

·         Bütün lösemili çocuklara 6 ay süre ile ayda 750.- TL “Sağlık Yardımı” yapıyor. Bu yardımı çocukların annelerinin banka hesabına yatırıyor.

 

·         Kurban Bayramı’nda bağışlanan kurban etleri ile Ramazan ayında bağışlanan gıda kolilerinin dağıtımını 12 ay boyunca yaparak hastaların iyi beslenmelerini sağlıyor, vücut savunmalarını yükseltiyor.

 

·         LÖSEV TIRI köy köy dolaşarak çalmadık kapı, kucaklamadık hasta bırakmıyor. Makarnadan bilgisayarına buzdolabına kadar tüm ihtiyaçlarını evlerine götürüyor.

 

·         Türkiye’nin dört bir tarafındaki hastanelerde yatan hastaları ziyaret ediyor, acil yardım paketlerini iletiyor, onlara moral aşılıyor.

 

 

Tıbbi Destekler:

·         LÖSEV, en önemlisi hayat kurtarıyor. Lösemi ve kanser gibi çok zor bir hastalığa yakalanmış minicik bedenlere en modern tedavilerle hayat veriyor.

 

·         LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesinde pijamasından 6 öğün yemeğine, annesiyle tek kişilik odalarda refakatinden yurt dışından gelen ilaçlarına kadar tamamen ücretsiz tedavi ediyor.

 

·         Tedavisi devam eden hastaları tedavi aralarında anne ve babaları ile birlikte çağdaş koşullarda yaşamaları için LÖSEV Köyü’nde misafir ediyor. Çamaşır makinasından çay kaşığına kadar her şeyin bulunduğu Sevgi Evleri’nde veya 5 yıldızlı LÖSEV Oteli’nde tamamen ücretsiz konaklatıyor.

 

Geziler:

·         Hastanede yatan çocukların yoğun tedavileri sırasında tuttukları dileklerini gerçekleştiriyor, birlikte sık sık tatiller geziler planlıyor, sponsor firmalarımızın katkıları ile Bodrum, Kıbrıs, Antalya, Çeşme, Çanakkale hatta Paris ve Moskova seyahatlerine çıkarıyor.

 

·         Tedavisinin sonuna gelen veya tamamen biten lösemili kahramanları yine sponsorların destekleri ile yurt dışı tatillerine götürüyor,; Amerika, Rusya, Fransa gibi ülkelerde hayata bağlıyor.

 

Eğitim:

·         Tedavisi devam eden veya tamamen iyileşmiş lösemili çocuklara LÖSEV Ana-İlk ve Orta Okulları’nda tamamen ücretsiz kolej eğitimi veriyor.

 

·         Üniversiteye başlayan, başarılı lösemili gençlerine eğitim bursu veriyor. Evlenen, çocuk sahibi olan Lösemili gençlere destek oluyor.

 

 

Projeler:

·         Lösemili çocukların annelerinin hastalığı unutması ve psikolojik açıdan rahatlaması için uğraş tedavileri veriyor. Bu amaçla “Anne Üretim Atölyeleri” projesini sürdürüyor.

 

·         Uzun yıllardır yetişkin kanser hastalarına da sahip çıkarak onlara da benzer şekilde hem maddi, hem manevi hem de sosyal yardımları ve kurban bağışlarınızı iletiyor.

 

Bağışlarıyla LÖSEV’e destek vermek isterseniz www.losev.org.tr  adresinden “Nasıl Bağış Yapabilirim? başlığı altında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.