Lesaffre yeni sıvı ekşi ürünleriyle Türkiye’de bir ilke imza atıyor

Lesaffre Türkiye, Türkiye’de ilk ve tek yerli üretim sıvı ekşi ürünleri ile sektöre yepyeni bir soluk getirdi. Yeni ürünler, fırıncıların ekşi hamur ekmeklerini kolaylıkla üretmelerini sağlayarak ekmek ustalarının hayatını kolaylaştırıyor

Lesaffre yeni sıvı ekşi ürünleriyle Türkiye’de bir ilke imza atıyor

Ekşi hamur ekmekleri hem sağlığa olumlu katkısı hem de kendine özgü hoş aroması nedeniyle son zamanlarda yoğun ilgi görüyor. Bu yükselen trendle birlikte ekmek ustaları “ekşi hamur ekmeği var mı?” sorusunu daha sık duymaya başladılar. Müşterilerine lezzetli ekşi hamur ekmekleri sunmak isteyen fırıncılar yeni bir yardımcıya kavuşuyor.

 

Lesaffre Türkiye, ekmek ustalarının pratik bir şekilde ekşi hamur ekmekleri yapabilmeleri için iki yeni ürün geliştirdi: Livendo Tam Buğday Aktif Sıvı Ekşisi ve Livendo Tam Buğday Sıvı Ekşisi. Bu iki ürün, Türkiye’de ilk ve tek yerli üretim sıvı ekşisi olmaları nedeniyle pazara yepyeni bir soluk getiriyor.  

 

Lesaffre’ın “Livendo” markasıyla, 5 kilogramlık bidonlarda satışa sunduğu yeni ürünler “sıvı” yapıda olduklarından, hamura rahatça karışarak ekmek ustaları için son derece kolay bir kullanım sağlıyor. Lesaffre tesislerinin hijyenik koşullarında üretilen sıvı ekşi hamurlar fırıncıların güvenilir bir ürün kullanarak ekşi hamur ekmeklerini üretmelerine fırsat sunuyor.