LC Waikini’nin cirosu yüzde 69 arttı

10 Mart 2017 Cuma

Türkiye‘den 44 ülkeye onlinesatış yapan LC Waikiki, 2016 yılında e-Ticaret sitesi ziyaret sayısında yüzde 80 artış sağladı, cirosunu yüzde 69 artırdı. E–Ticaret üzerinden en çok alışveriş yapan ülke Rusya oldu

lc-waikininin-cirosu-yuzde-69-artti

Türkiye’nin lider moda perakende firması LC Waikiki, Türkiye ve dünya çapındaki yaygınlığını her geçen gün artıran, daha fazla müşterinin hayatına dokunan ürün ve hizmetleriyle büyümeye devam ediyor.  LC Waikiki, 2016 yılında site üzerinden 2 milyon 45 bin 248 siparişe karşılık 7 milyon 642 bin 500 ürün sattı. LC Waikiki’nin online satış kanalında ziyaret sayısı yüzde 80 artarken ziyaretçilersitede 15,2 milyon saat vakit geçirdi.

 

Bundan 6 yıl önce, 2011yılında başladıkları e-ticaret yolculuğunda bugüne kadar milyonlarca ürün satışında bulunduklarını söyleyen LC Waikiki e-Ticaret Direktörü Salih Yılmaz konuya ilişkin yaptığı açıklamada: “LC Waikiki olarak, dijital trendlerdeki yenilikleri ve teknolojileri yakından takip eden bir markayız. Geleceğe ulaşmak için bu kanalda yer almak bizim için önemli. Online satışın, ciro içindeki payı ve etkileşimi hızla artıyor. Çok uzun zamandır online kanaldan yaptığımız satışlarımız, en yüksek cirolu fiziki mağaza satışından daha fazla geri dönüşüm sağlıyor. Dolayısıyla, internet kanalımız en çok ciro yapan mağazamız konumunda. İnternet üzerinden yaptığımız satışların tutarı ortalama olarak 15 mağaza ciromuza eşdeğer.2016 yılında ziyaret sayımızda yüzde 80 artış gözlendi ve bu ciromuzda yüzde 69 gibi önemli artış sağlayarak geri dönüşümü sağladı. Toplam e-Ticaret ciromuz ise 160 milyon TL oldu.” dedi.

 

LC Waikiki’nin e-ticaret alanında ciddi yatırımlarının olduğunu söyleyen Yılmaz: “Konuya sadece online satış değil, dijital dönüşüm penceresinden de bakıyoruz. Müşterinin online-offline alışveriş deneyimini birbirine bağlayan ve bu ayrımı yıkan bir yaklaşımla ilerliyoruz. Son 1 ayda mobil, uygulama ve tabletten toplam yaklaşık 11 milyon ziyarete karşılık 9,5 milyon TL’lik sipariş almamız da doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Bunun yanında online kanalı, 2009 yılında başlattığımız yurtdışı mağazacılık faaliyetlerimize de taşıyacağız. Hali hazırda 44 ülkeye Türkiye’den online satış yapabiliyoruz. 2017’de artık uluslararası pazarlarda yerel operasyonlarımız başlayacak.” dedi.

 

LC Waikiki’nin e-Ticaret alanındaki hedefi dijital kanalların toplam satıştan aldığı payı artırmak ve bu rakamı 2023’te yüzde 15’e ulaştırmak.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri