“Kristal Kamera” finalistlerinin set heyecanı dorukta

Marmara Forum Kristal Kamera Kısa Film Yarışması’nın 5 finalisti son kez yarışmak üzere yeni filmlerinin çekimlerine devam ediyor. Eda Erol, Bengi Öztürk, Özgür Özberk ve Bekir Aksoy’un oyuncu olarak yer aldığı filmlerin setleri, renkli görüntülere sahne oldu. Kasım ayı sonunda gerçekleşecek finalde 1’inciliğe hak kazanan yönetmen ve filmi Cannes yolcusu olacak

“Kristal Kamera” finalistlerinin set heyecanı dorukta

Selçuk Yöntem ve Nebahat Çehre’yi Türk televizyonlarının unutulmaz yapımı Aşk-ı Memnu’dan sonra 2’nci kez aynı projede buluşturan Kristal Kamera Kısa Film Yarışması’nın finalinde yarışacak filmlerin çekimleri birer birer tamamlanıyor. Marmara Forum tarafından bu yıl 2’ncisi gerçekleştirilen üniversitelerarası kısa film yarışması Kristal Kamera’nın setinde yarışmacılarla ünlü oyuncular omuz omuza çalışıyor. Yarışma jürisinde Yöntem ve Çehre’nin yanı sıra Cihan Ünal ve Mustafa Büyüksipahi de bulunuyor. Kristal Kamera Gala’sında kamuoyunun beğenisine sunulacak olan filmler içinden seçilecek 1’inci, Marmara Forum tarafından Cannes’a gönderilecek.

 

Kristal Kamera Kısa Film Yarışması’na bu yıl 300’e yakın başvuru yapıldı. Jürinin zorlu eleme sürecinden geçmeyi Başaran finalistler için sinema sektörünün kamera arkasının kapıları aralandı. Finale hak kazanan 5 kısa film eser sahibi, final için çektikleri yeni filmlerle son kez jüri karşısına çıkacak.