Koçtaş’ın projeleri çevreye iyi geliyor

Koçtaş, “Daha Güzel Evler, Daha Güzel Hayatlar” sloganıyla çevreye duyarlı proje ve yatırımlara devam ediyor. Anel Doğa işbirliğiyle, Türkiye genelindeki Koçtaş mağazalarında oluşturulan atık toplama noktaları ile ilk 6 ayda 17,10 ton elektronik atığın geri dönüşümünü sağlayan Koçtaş; 39,57 ton tehlikeli atık imhasını da gerçekleştirdi

Koçtaş’ın projeleri çevreye iyi geliyor

Ev geliştirme perakendeciliği sektörünün lider kuruluşu Koçtaş, çevreye duyarlı projeleriyle sektöre yön veriyor. Çevre bilincini şirket politikasının merkezine yerleştiren Koçtaş, yürüttüğü ve destek verdiği projelerle doğal kaynakların kullanımını azaltan stratejileri hayata geçiriyor.

Koçtaş’ın Anel Doğa işbirliği ile Koçtaş mağazalarında oluşturduğu elektronik atık toplama noktalarında kullanım süreleri dolmuş tüm elektronik ürünler herhangi bir ücret talep edilmeden tüketiciden alınarak geri dönüştürülüyor. 6’ncı ayını tamamlayan projeyle bugüne kadar 17,10 ton elektronik atığın geri dönüşümü sağlanırken; 39,57 ton tehlikeli atık da imha edildi. Böylelikle hem atık malzemelerin çevreye saçılmasının önüne geçildi, hem de elektronik malzemelerdeki insan ve çevre sağlığını tehdit eden unsurlar bertaraf edildi.

Koçtaş’ın ÇEVKO Vakfı ile birlikte yürüttüğü “Atık Ambalaj Geri Dönüşüm Projesi” kapsamında ise tüm Koçtaş mağazalarına atık kutuları yerleştirildi. Ayrıca projenin başarısı ve etki alanını artırmak için tüm Koçtaş çalışanlarına eğitimler verildi. Projenin sağladığı fayda ile tam tamına 66 bin 572 ağacın kesilmesi önlendi. Ayrıca 6 binin üzerinde ailenin yıllık elektrik tüketimine denk gelen bir tasarruf sağlandı. ÇEVKO Vakfı ile yapılan işbirliğiyle 4 futbol sahası büyüklüğünde depolama alanı kullanımı kazanılırken, 581 ailenin yıllık su tüketimine denk gelen su tasarrufu gerçekleşti.