Koçtaş’ın Babalar Günü sosyal medya kampanyasına yoğun ilgi

Koçtaş, sosyal medyada yürüttüğü uygulamalarla dikkat çekiyor. Koçtaş’ın en güncel sosyal medya uygulaması ise twitter üzerinden Babalar Günü’ne özel olarak başlatılan #babamdanogrendim uygulaması oldu. Koçtaş’ın #babamdanogrendim etiketini takip eden ve verilen soruları yanıtlayan takipçiler arasından belirlenen 5 kişi 100 TL değerinde Paropuan yüklü Koçtaş Kart kazandı. Koçtaş’ın başlattığı #babamdanogrendim 5 saat boyunca Türkiye’de TT (trend topic) olmayı başardı

Koçtaş’ın Babalar Günü sosyal medya kampanyasına yoğun ilgi

Müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik farklı çözümler sağlayan Koçtaş, Babalar Günü çerçevesinde twitter üzerinde başlattığı #babamdanogrendim kampanyasına 10 binden fazla kişi tweetleriyle katıldı. Koçtaş twitter üzerinden uyguladığı #babamdanogrendim kampanyasında takipçilerine sorular sordu. Soruları yanıtlayan takipçilerden belirlenen 5 takipçi 100 TL değerinde Paropuan yüklü Koçtaş Kart ile ödüllendirildi.

Koçtaş’ın kampanya sonuçlarına göre toplam 10 bin 85 kez #babamdanogrendim etiketi ile tweet gönderildi. Gönderilen bu tweet’lerin 2 bin 432’sinde @Koctas vurgusu yapıldı ve mesajlar 625 kez retweet edildi. Kampanyanın bir diğer sonucu ise  #babamdanogrendim etiketinin 5 saat boyunca aralıklı olarak Türkiye “TT (Trend Topic)” listesinde kalma başarısını göstermesi oldu. Twitter’da takipçi sayısı çok olan kullanıcılar tarafından da ilgi gören kampanyada bu kişiler tarafından #babamdanogrendim etiketi ile yazılar da yazıldı.