Koçtaş İç Mekan Tasarım Yarışması sonuçlandı

Koçtaş’ın İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliğiyle bu yıl 3’üncü defa düzenlediği ‘Koçtaş İç Mekan Tasarım Yarışması’ sona erdi. Yarışmada ödüller, Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu’nun katıldığı bir törenle sahiplerine teslim edildi

Koçtaş İç Mekan Tasarım Yarışması sonuçlandı

Koçtaş’ın İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliğiyle bu yıl 3’üncü defa düzenlediği ‘Koçtaş İç Mekan Tasarım Yarışması’nın kazananları, ödüllerini İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Taşkışla Kampüsü’nde gerçekleşen bir törenle teslim aldı. Törene Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu başta olmak üzere jüri üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Birincilik ve ikincilik ödülü İstanbul’a, üçüncülük ödülü ise İzmir’e gitti
Yüksek Mimar Erol Evgin, Y. Doç. Dr. Saadet Aytis (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi),  Doç. Dr. Hakan Ertek (Hacettepe Üniversitesi), Prof. Dr. Zafer Ertürk (Kültür Üniversitesi),  Prof. Dr. İnci Deniz Ilgın (Marmara Üniversitesi), Prof. Dr. Hasan Şener (İstanbul Teknik Üniversitesi), Yüksek Mimar Tayfun Kutlu’nun (Koçtaş) jüri üyeliği yaptığı ‘Koçtaş İç Mekan Tasarım Yarışması’nda birincilik ödülü İstanbul Teknik Üniversitesi, Mimarlık ve İç Mimarlık Bölümü’nde okuyan Pınar Erpınar’ın oldu. İkincilik ödülü ise İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencilerinden Nilden Başarslan’a gitti. Yarışmada üçüncülük ödülünü ise İzmir Ekonomi Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencilerinden Can Başdoğan, Özhan Gül, Can Ceylaner, Tayfun Çelik kazandı.

“Türkiye için katma değer yaratma misyonu taşıyoruz”
Ödül töreninde konuşan Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu, Koçtaş’ın halen 19 ilde 37 mağaza ve 3 binden fazla çalışanıyla perakende sektöründe faaliyet gösteren dev bir yapıya ulaştığını söyleyen Özpamukçu, Koçtaş’ın büyüme ve gelişmesini sürdürürken Türkiye ekonomisine ve gençlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlama sorumluluğuyla hareket ettiğine dikkat çekti. Özpamukçu, bu yıl üçüncüsü düzenlenen Koçtaş’ın İç Mekan Tasarım Yarışması ile üniversitelerin mimarlık ve iç mimarlık bölümlerinde okuyan öğrencilerin yaratıcılıklarını ortaya koymalarına fırsat tanımayı ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Koçtaş gençlerin geleceğine yatırım yapıyor
Son dönemde Türkiye’de inşaat sektörü ve bu sektöre bağlı olarak gelişen ev geliştirme perakendeciliği sektöründe büyük bir hareketlilik ve ilerleme olduğuna değinen Özpamukçu, sektördeki bu hareketliliğin mimarlık ve iç mimarlık alanında kariyer planlayan gençler için olumlu sonuçlar yaratacağını ifade etti. “Yarışmada bu yıl genç meslektaşlarımızdan konut içinde, yaşama mekanı ile bütünleşik bir mutfak tasarımı hazırlamalarını istedik” diyen Alp Önder Özpamukçu, yarışmaya bu yıl çok iyi projelendirilmiş, uygulanabilir, yaratıcı ve başarılı 45 proje geldiğine değindi.

Jüri üyeleri ödül alan projeleri seçmekte zorlandı
Büyük ödülün 5 bin TL olduğu Koçtaş’ın İç Mekan Tasarım Yarışması’nda öğrencilerden bu yıl, hayallerindeki ‘açık mutfağı’ tasarlamaları istendi. Yarışmada jüri üyeleri projeleri; iç mekan tasarımı özgünlüğü, kullanılacak ürünlerin kendi aralarındaki ve mekanla olan uyumları, katalog verilerine uyma ve uygulanabilirlik açısından değerlendirildi.

1’inci ödül: Pınar Erpınar (İstanbul Teknik Üniversitesi, Mimarlık ve İç Mimarlık Bölümleri)
2’nci ödül: Nilden Başarslan (İstanbul Teknik Üniversitesi, Mimarlık Bölümü)
3’üncü ödül: Can Başdoğan, Özhan Gül, Can Ceylaner, Tayfun Çelik (İzmir Ekonomi Üniversitesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü)