Kipa’nın Migros’a devri 199 milyon liraya tamamlandı!

01 Mart 2017 Çarşamba

Migros, Tesco Kipa'nın yüzde 95,5'inin satın alınmasını 199 milyon liraya tamamladığını açıkladı

kipanin-migrosa-devri-199-milyon-liraya-tamamlandi

Migros, Tesco Kipa'nın yüzde 95,5'inin Tesco Overseas'den satın alınmasını bugün tamamladı. Hisselerin satış bedeli 199 milyon lira olarak açıklandı. Migros tarafından KAP'a yapılan açıklamada, Tesco Kipa'da yönetim kontrolü değiştiği için zorunlu çağrı yükümlülüğü doğduğunu ve bundan muafiyet için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurulacağı belirtildi.


Migros, hisse satın alma bedelinin Tesco Kipa'nın tahmini yıllık bilançosuna göre belirlendiğini, kesinleşmiş bilançoya göre nihai fiyat düzeltmesi yapılabileceğini de belirtti.

Migros'un geçen yıl Tesco Kipa'nın yüzde 95,5’ini 302,3 milyon liraya almak için İngiltere merkezli Tesco Overseas ile geçen yıl haziran ayında anlaşma imzalamış, ancak fiyatın revize edilebileceğini belirtmişti.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri