Kipa’dan ilköğretime 500 burs

185’i aşkın mağazasıyla perakende sektörünün önde gelen kuruluşlarından Kipa, öz markalı ürünlerinden elde edilen gelirin bir bölümünü 500 öğrenciye burs olarak verecek

Kipa’dan ilköğretime 500 burs

“Kipa ile Okullara Destek” projesiyle geçtiğimiz yıl 50’den fazla ilköğretim okulunun kırtasiye malzemelerinden bilgisayar ve spor ekipmanına kadar ihtiyaçlarını karşılayan Kipa, eğitim konusunda bir adım daha attı. Kipa’nın, sayısı bin 500’ü aşkın öz marka ürünlerinden elde edilen gelirin bir bölümü bu projeye katılan okullardaki 500 öğrenciye burs olarak verilecek.

Tesco Kipa Ticari Direktörü Murat Sağlık, “Tesco Kipa olarak, her küçük şeyin değer kattığına inanıyoruz. Geçtiğimiz sene başlattığımız ‘Kipa İle Okullara Destek’ projemize katılan okul ve velilerimizden aldığımız geri dönüşler sonunda, bu projemizi yeni noktalara taşıdık. Bu yıl İzmir, Derince, Ankara, Polatlı, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Keşan, Lüleburgaz, Aydın, Isparta, Adapazarı ve Nevşehir’de bulunan ilköğretim okullarına ulaşıyoruz. Bu okullardaki burs ihtiyacı olan öğrencilere küçük de olsa bir katkı sağlamak için hem projemizin kapsamını genişlettik hem de son başvuru tarihini 15 Ocak’a kadar uzattık. Çok sevilen ve tercih edilen öz markalı ürünlerimizin satışlarından elde edilen gelirin bu denli değerli bir konuya ayrılması müşterilerimizi de sevindiriyor. Yine müşterilerimizle birlikte fark yarattığımız için çok mutluyuz” dedi.

Geçtiğimiz yıl 50’den fazla ilköğretim okuluna kırtasiye malzemelerinden bilgisayar ve spor ekipmanına kadar ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri yaklaşık 100 bin TL katkı sağlanan proje, bu yıl 900.000 TL’yi aşkın yardım sağlamayı hedefliyor. 

Kampanyanın başarısı için velilerin ve okulların birlikte çalışması gerektiğine; okulların kampanyadan faydalanabilmeleri için de kampanyanın internet sitesine kaydolmaları şartına değinen Sağlık, okulları www.kipa.com.tr/okullaradestek sitesine yönlendirdi.