Metin Uysal

Perakende Uzmanı ve Danışman
Metin Uysal

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi-İktisat ve Maliye bölümünde yükseköğrenimini tamamlayan Metin UYSAL 1961 Muğla doğumludur.

Lisans eğitimi sonrasında TODAİE Kamu İdaresi sertifika programı başta olmak üzere çeşitli seminer ve eğitimlere katılmıştır.

Üniversite öğrenimi esnasında ve sonrasında satış-pazarlama konularında saha elemanı olarak çalışan Uysal; 1986 yılında OYAK-Ordu Pazarlarında adım attığı perakende sektöründe 31 yıldır her kademede görev yapmaktadır.

EGS Holding ve Şahinler Holding’in de yer aldığı iş hayatında ağırlıklı olarak; satış-pazarlama, proje-yatırım ve organizasyon konularında görev ve sorumluluk üstlendi.

OYAK inşaat ve Tukaş gibi ulusal firmaların yönetim-denetim kurulu üyeliğinde de bulunan Uysal; Hizmet ve Perakende Sektörünün yapılanması, gelişmesi, büyümesi sürecinde pek çok ilklerin başarılmasında aktif rol oynadı.

İş hayatında gerek katılımcı gerek hizmet sunucu olarak çok sayıda aktivitenin içinde yer alan Uysal; 2005 yılından bu yana sektöre Danışman olarak hizmet vermektedir.

Uzmanlık ve hizmet alanları içerisinde özellikle kendi yarattığı hizmet yeterlilik analizleri, yeniden yapılanma-organizasyon çalışmaları, işletmeye özgü konsept ve eğitim uygulamaları yer alan Uysal; Türkiye Hizmet ve Perakende Sektörüne gönül ve destek veren isimler arasında yer almaktadır.

Son yedi yıl içinde Azerbaycan perakende sektörünün yapılanmasına destek veren Metin Uysal; Azerbaycan-Bakü’de ilk ve gerçek organize perakende uygulamalarını kurmuştur.


Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri