Kim Market 500 yeni personel istihdam edecek

18 Şubat 2013 Pazartesi

Kim Marketler Zinciri 2013 yılının ilk yatırımını İstanbul Güngören'de yaptı. Yeni mağazayla birlikte Marmara Bölgesi’nde 70 şubeye ulaştıkları bilgisini veren Genel Müdür Hamit Akçay, "Yılsonuna kadar 20 mağaza açarak 500 yeni istihdam sağlayacağız” dedi

kim-market-500-yeni-personel-istihdam-edecek

2013 yılında perakende pazarında karlılıkta kısmi bir daralma yaşanabileceğini ama buna rağmen yatırımlarına devam edeceklerini anlatan Genel Müdür Hamit Akçay, şunları söyledi: “Daralan iç pazara alternatif olarak Irak pazarında ilk yurt dışı yatırımımızı devreye soktuk. 2013 yılında Bursa, Yalova, Bolu ve Eskişehir illerine, yurt dışında ise Erbil, Süleymaniye ve Selahattin şehirleri başta olmak üzere tüm Irak genelinde mağazalaşma çalışmamızı sürdüreceğiz” dedi. 

Kim Marketler Zinciri olarak 2012'yi yatırım ve mağazalaşma çalışmaları bakımından oldukça verimli tamamladıklarını belirten Hamit Akçay, "2012'de 18 mağaza açarak 400 kişiye istihdam sağladık. İstanbul dışında ilk defa Sakarya ve Tekirdağ illeri, yurt dışında ise Irak operasyonlarını gerçekleştirdik. Buna rağmen 2012 gıda perakendecileri bakımından durgun bir yıl oldu. Gerek büyüme gerekse de mağazalaşma çalışmalarında temkinli davranıyoruz. 2013 yılı perakende sektöründe yaşanacak bir kırılmanın başlangıcı olacak. Organize perakendecilerin pazar büyüme oranları daralacak. Birleşme satın alma ve küçülmelerle karşılaşabiliriz. 2013 yılında başlayan bu daralma 2015 yılında aşağı yönde bir kırılmaya dönüşecek. Perakende pazarı daha temkinli ve sağlam adımlarla büyümeye odaklanacak. İç pazarın daralmasına karşılık pek çok perakendeci komşu ülkeler başta olmak üzere yurt dışı pazarlara yönelmeye başlayacak" ifadelerini kullandı.

Anadolu yatırımlarına başlayacağız
2013 yılının Kim Market bakımından yeni açılımlar yılı olacağını ifade eden Akçay, "Gerek yurt dışı yapılanmamız gerek de Marmara bölgesi dışındaki ilk yatırımlarımız bakımından 2013 bir milat olacak. Orta ve uzun vadede tüm metropol şehirlerde mağazalaşmak ve lojistik merkezler kurarak Türkiye geneline yayılmak istiyoruz. Doğru ve kararlı adımlarla Türkiye geneli ve bölge ülkelerinde şubeleşmek istiyoruz. Irak pazarı dışında Balkanlar, Ortadoğu ülkeleri, Türk Cumhuriyetleri, Kuzey Afrika ve Rusya’da yatırım fırsatlarını araştırıyoruz" diye konuştu. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri