Perakende PageSkin
Perakende

Pelin Dural

Fresheld - Kurucu

1976 yılında Mersin’de doğan Pelin Dural, Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdikten sonra  iki yıl İngiltere de dil  eğitimini  tamamladı. 2002 – 2010  yılları arasında farklı firmalarda yöneticilik pozisyonlarında görevler aldı, projeler üstlendi.

Hayatın hepimize her gün yeni bir şeyler öğrettiğine ve insanın daima hayallerinin peşinden koşması gerektiğine inan başarılı iş kadını Pelin Dural, aynı zamanda iki çocuk annesidir.

Bir anne olarak tabi ki de en hassas noktası çocuklarıydı. Onların gelişimi için sağlık, spor, sanat ve beslenmesinin öneminin farkındaydı.  Eğitimleri için yoğun bir şekilde çabalarken beslenmeleri için de geleneksel yöntemlerden farklı alışkanlıklar edinmeleri için emek harcıyordu.

Tüm çocukların hayır diyemediği abur cuburlara (şeker, çikolata, cips vb.) nasıl evet diyebilirim diye araştırmalar yaparken yurtdışında Freezedry yöntemi ile kurutulmuş meyve ve sebzelerle tanıştı. Edindiği bilgi ve sağlıklı beslenme yöntemlerinin tüm annelerle ve çocuklarla paylaşma, toplumsal olarak sağlıklı beslenmenin farkındalığını arttırma düşünceleri onu Fresheld’i kurmaya sürükledi.

Uzun yıllar edinmiş olduğu bilgileri, iki yıla yakın bir süredir Fresheld ile tüm misafirlerine online kanallarla ve www.fresheld.com web sayfası ile sunmak için gece gündüz çalışmalarına devam etmektedir.

“ Sağlıklı nesiller için sağlıklı beslen ” mottosu ile ürün gamını, atıştırmalıklardan ana öğünlere kadar bir çok farklı sağlıklı ürün ile geliştiren ve sağlıklı beslenme bilincinin arttırılması için çalışmalarına ve araştırmalarına devam etmektedir.