Kiğılı’nın yurt dışı hedefi 5 yılda 100 mağaza

Kiğılı, yatırım rotasını Balkanlara çevirdi. 5 yıl içerisinde yurt dışında 100 mağaza açma hedefi bulunan marka, yurt dışındaki 28’inci mağazasını Sırbistan’da açtı. Kiğılı’nın Balkanlarda bir sonraki durağı Romanya olacak

Kiğılı’nın yurt dışı hedefi 5 yılda 100 mağaza

Kiğılı, yurt dışı büyümesini Balkanlar’da da sürdürüyor. 5 yıl içerisinde yurt dışında 100 yeni mağaza hedefiyle çıktığı yolda, ilk rotasını Balkanlara çeviren marka, yurt dışındaki 28’inci mağazasını Sırbistan’da açtı.

 

Türkiye’de 225 mağazası ve yurt dışında Balkanlar dahil 16 ülkede 28 satış noktası bulunan Kiğılı, Avrupa’da farklı noktalarda daha da büyümeyi hedefleyerek yatırımlarına hız kazandırdı. Son olarak Balkanlar’daki yatırımına Sırbistan’ı ekleyen marka, Sırbistan’ın NoviSad kentinde faaliyete geçirdiği mağazasında zengin ürün yelpazesine sahip koleksiyonlarını müşterilerinin beğenisine sundu. Kiğılı’nın, Balkan yatırımlarındaki 2’nci durağı Romanya olacak.

 

Balkanlar’ın Türk yatırımcılar için her zaman ilgi çekici bir yatırım coğrafyası olduğuna dikkat çeken Kiğılı CEO’su Hilal Suerdem: “Hızlı bir şekilde Avrupalılaşan, Avrupa Birliği ile bütünleşen Balkan ülkeleri büyük potansiyeller barındırıyor. Sırbistan, Hırvatistan, Makedonya, Slovakya, Slovenya, Polonya, Macaristan gibi ülkelerde Türk markaları daha aktif rol alacak. Biz de Kiğılı olarak bu potansiyelin içerisinde yer alacağız. Şu an Balkanlardaki yatırımımıza Sırbistan’ı ekleyerek 28’inci mağazamızı burada açtık. Bundan sonraki durağımız Romanya’ya olacak.” dedi.

 

100’üncü yılda 100 mağaza hedefi

Yurt dışında ‘Türkiye’nin markası’ algısıyla anılmak istediklerinin altını çizen Suerdem: “Önümüzdeki 5 yıl için kendimize büyük hedefler koyduk. Yeni yatırımlar, kârlılık ve istihdam anlamında adımlar atıyoruz. Yatırımcı ruhumuz gereği yeni mağaza açılışlarına devam ediyoruz. Özellikle yurt dışı bu yıl bizim için çok önemli. Hem yeni pazarlara açılacağız hem de hizmet verdiğimiz mevcut pazarlarda varlığımızı genişleteceğiz. Özellikle Balkanlar ve Orta Doğu’da satış noktalarımızın sayısı artmasını planlıyoruz. Cumhuriyet’in 100’üncü yılında yurt dışında 100 yeni mağaza açma hedefimiz var. Yurt dışındaki algımızı, ‘Made in Turkey’ yerine ‘Brand of Turkey’ olarak değiştireceğiz. Çünkü biz her anlamda Türkiye’den doğmuş bir markasıyız.” dedi.