Perakende PageSkin

Kiehl’stan daha iyi bir gelecek sözü: Future Made Better

Kiehl’stan daha iyi bir gelecek sözü: Future Made Better

Kiehl’s Future Made Better programı ile güvenilirlik ve toplumsal sorumluluk misyonunu sürdürüyor 

1851’den bu yana çevredeki ayak izini azaltma, çevreye duyarlı formülasyon, toplulukları destekleme ve hayırseverliğe teşvik etme gibi konularda çalışmaları olan Kiehl’s, yeni manifestosu ile var olduğu çevreye ve topluma duyarlılığını bir üst seviyeye taşıyor. Kiehl’s, daha iyi bir gelecek sözü verdiği “Future Made Better” programıyla doğaya sunduğu destekte yeni bir adım daha atıyor. Future Made Better kapsamında sosyal girişim ecording ile yeni bir iş birliğine giden Kiehl’s, tüketicilerinin desteğiyle ağaçlandırma çalışmalarına imza atıyor. 

Her Kiehl’s alışverişi, ecoDrone ile doğaya bir tohum 

Kiehl’s, kurumsal ve bireysel çevre bilincini arttırmaya yönelik teknolojik yöntemler geliştiren sosyal girişim ecording ile yeni bir iş birliğine adım attı. Bu iş birliği sayesinde, Kiehl’s mağazalarından veya kiehls.com.tr’den yapılan her alışveriş, doğaya bir tohum olarak geri dönüyor. 

Sürdürülebilirlik çalışmalarına tüketicileri doğrudan dahil eden proje kapsamında, her Kiehl’s alışverişi, ecoDrone ile bir tohum topuna dönüşüyor. Yapılan her alışveriş için ecording tarafından insansız hava aracı ecoDrone ile ağaçlandırılması gereken alanlara bir adet tohum topu atışı gerçekleştiriliyor. 

Kiehl’s müşterileri, alışverişlerini yaptıktan sonra e-maillerine gelen yönlendirme ile web panel üzerinden tohumunu seçiyor. Müşteriler, tohum atış tarihinde kendi seçtikleri tohum atıldıktan sonra, tohum topu atış operasyonunu, nerede ve ne zaman atıldığını gösteren bir e-mail ile bilgilendiriliyor. Alandan son güncelleme fotoğrafları da gönderilen e-mail üzerinden görüntülenebiliyor.  

Hayata geçen proje, çevresel farkındalık, doğrudan ağaçlandırma, karbon ayakizi azaltımı gibi konularda değer yaratıyor. İş birliğine destek verenler, yapılan çalışmaları sosyal medya üzerinden paylaşabilme fırsatı da buluyor. 

Daha iyi bir gelecek için Kiehl’s sözü 

ecording ile gerçekleştirdiği yeni iş birliğiyle ağaçlandırma çalışmalarında önemli bir adım atan Kiehl’s, şu ana kadar hayata geçirdikleriyle de çevresel farkındalığa katkı sağladı. 

Yenilenen “Geri Dönüştür & Ödülünü Al” programı tüketicileri geri dönüşüme teşvik ediyor 

2009'dan beri 13 milyondan fazla boş kavanoz ve şişeyi geri kazandıran Kiehl’s, 2005'ten bu yana %82 oranında C02 salınımı, %21 oranında su tüketimi ve %36 oranında atık üretimi azaltımı yaptı. Kiehl’s, yenilenen “Geri Dönüştür & Ödülünü Al” programı aracılığıyla da tüketicilere boş ambalajlarını getirmeleri için anlamlı bir yol sunuyor. Biten ürünlerinin ambalajlarını Kiehl’s mağazalarına getirenler, geri dönüşüme katkı sağlarken ödül kazanıyor. 

Mağazalarda %100 yeşil enerji 

Kiehl’s, üretim tesislerinden satış noktalarına kadar %100 yenilenebilir enerji kullanıyor. 2020 yılında tüm Kiehl’s mağazalarında %100 yeşil enerji, 2019’da ise çevre dostu materyaller ve led ışıklandırmalar kullanılmaya başlandı. Tüm Kiehl’s mağazalarının depolarında enerji tüketimini düşürmek için kullanılan akıllı sensörlerin yanı sıra, seçili mağazalardaki vitrin görsellerinde kağıt materyaller yerine LED ekranlara yer veriliyor. 

Daha iyi formülasyon 

Kiehl’s formüllerinin %36'sı, en az 1 adet sürdürülebilir kaynaklı hammadde içeriyor. Kiehl’s, 2020’de cilt bakımı formüllerinin %98’ini en az üç yenilenebilir hammadde içerir hale getirdi. 

Daha iyi paketleme 

Ambalaj atığını en aza indirme konusunda sorumluluk bilinciyle çalışmalar yapan marka, Future Made Better programıyla bu alanda gerçekleştirdiği faaliyetleri bir adım daha ileriye taşıyor. Bugün Kiehl’s ambalajlarının %80'den fazlası geri dönüştürülmüş malzemelerden oluşuyor, kalan %20'lik kısım içinse çalışmalar devam ediyor. Kiehl’s, 2020'de saf plastik kullanımını; ambalajlarında tüketici sonrası geri dönüşümü başlatarak %19.3 oranında azalttı. Kiehl’s, online siparişlerini de atığı önemli ölçüde azaltmak ve malzeme dönüştürülebilirliğini artırmak için %100 plastiksiz ambalajlamayla gönderiyor. 

Toplum için Kiehl’s 

Doğaya, çevreye ve topluma duyarlılığı odak noktası belirleyen Kiehl’s, Future Made Better kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Sorumlu marka anlayışı ile çevreci uygulamaları hayata geçirerek sonraki nesillere daha yaşanabilir bir çevre ve sürdürülebilir bir dünya bırakılması adına önemli bir misyon üstlenen Kiehl’s, dünya genelinde toplumsal sorunların çözümü için 15 milyon doların üzerinde bağışta bulundu

Perakende PageSkin
Perakende PageSkin