KFC’nin ilk franchise mağazası hizmete giriyor

09 Temmuz 2015 Perşembe

Dünyanın en fazla restoranına sahip tavuk restoran zinciri KFC Türkiye’deki büyümesini franchise ile hızlandırıyor. Bugüne kadar bütün restoranları kendisine ait olan KFC, ilk franchise’ını tarihi şehir Diyarbakır'a verdi

kfcnin-ilk-franchise-magazasi-hizmete-giriyor

Dünyanın 105 ülkesinde, 19 binden fazla noktada hizmet veren KFC, Türkiye’de hem kendi restoranlarıyla hem de franchise sistemi ile büyümesini hızlandırıyor. İlk franchise’ını Anadolu’nun en önemli gastronomi merkezlerinden biri olan Diyarbakır’a veren KFC, Ninova Park Prestige’de hizmet verecek restoranıyla şehrin lezzet dünyasını daha da zenginleştirecek.

Türkiye’de yeme içme sektörü yılda yüzde 2-3 büyürken hızlı yemek sektörünün yüzde 25’lik ciddi bir hızla geliştiğini belirten KFC Pazarlama Direktörü Zeliha Şener, Türkiye’deki bu ciddi potansiyeli gören Yum! Brands’in yatırımları hızlandırdığına, sadece restorana değil, mutfak teknolojisine ve insan kaynaklarına da yatırım yaptığına dikkat çekti.

En hızlı büyüme potansiyeli Anadolu’da
YUM! Brands’in 2013 yılından itibaren Türkiye’de kendi şirketini kurarak, yeniden yapılanma çalışmalarını hızlandırdığını belirten Şener, YUM! Brands’in en önemli markası olan KFC için 5 yıl içinde 400 yeni restoran açmayı planladıklarını kaydetti. Büyümenin önemli bir kısmının franchise ile yapmayı hedeflediklerini açıklayan Zeliha Şener, Anadolu’da ciddi bir potansiyel olduğunu, restoran zinciri yatırımı yapacak kişi ve kurumlarla birlikte büyümeyi hızlandıracaklarını da sözlerine ekledi.

Fast food restoranlarının toplam pazar içindeki oranının 5 yılda yüzde 30’dan 50’ye çıktığını söyleyen Şener, “Sektöre çok ciddi yatırımlar yapılıyor. İnsanlar da seçenek genişliğini değerlendiriyor. En büyük büyümeyi Anadolu’da görüyoruz. Kebap, pide, lahmacun, çiğ köfte gibi seçeneklerin yanı sıra değişik fast food seçeneklerine de yoğun ilgi var. Adana ve Gaziantep’te sektöre girmek isteyen yatırımcılardan büyük ilgi görüyoruz. Konya ve Kayseri gibi illerden de çok talep alıyoruz.” diye konuştu.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri