Kering, Puma’nın çoğunluk hissesini “dağıtıyor”

12 Ocak 2018 Cuma

Dünyaca ünlü lüks markaları bünyesinde bulunduran Kering Group, Gucci ve Stella McCartney gibi lüks markalarına “odaklanmak” için ünlü spor markası Puma’nın çoğunluk hissesini hissedarları arasında paylaştıracak

kering-pumanin-cogunluk-hissesini-dagitiyor

Çeviri: Deniz Emiroğulları

 

Gucci, Saint Laurent, Stella McCartney, Puma gibi dünyaca ünlü çoğu markayı bünyesinde bulunduran Kering Group, ünlü spor markası Puma’nın çoğunluk hissesini hissedarları arasında paylaştıracağını duyurdu. Bu atağın sebebi ise ünlü Kering Group’un dikkatini bünyesindeki lüks markalara vermek istemesi.

 

Kering’in bu planına göre, Puma’nın yüzde 70 hissesi hissedarlar arasında paylaştırılacak ve sadece yüzde 16’lık hisse Kering’e ait olacak.

 

Kering Group’un CEO’su François-Henri Pinault yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Puma hakkında aldığımız bu karar Kering Group için dönüm noktalarından biri. Kering olarak tüm dikkatimizi lüks markalarımıza ve onların inovatif gelişimlerine vermek istiyoruz. Bu adımın da Puma’nın hisse değerini artıracağını düşünüyoruz.”

 

Bu haber, Ben Stevens’ın www.retailgazette.co.uk’taki 12.01.2018 tarihli haberinden alıntıdır.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri