Kent Meydanı yenileniyor

26 Aralık 2014 Cuma

Bursa’da yaşamın tam içinde yer alan Kent Meydanı AVM’nin yenilenme süreci devam ediyor. Bin 500 metrekarelik yemek alanı yenilenen Kent Meydanı’na yeni markalar da katılmaya devam ediyor. Kent Meydanı AVM Genel Müdürü Cemal Tuzcuoğlu, “Yenilenme sürecinin son halkası sürpriz, çalışmalarımızın tümünü 2015 ilkbaharına yetiştirmeyi planlıyoruz” diyor

kent-meydani-yenileniyor

Fulya B. ÖZTÜRK

Bursa, Türkiye’nin en değerli kentlerinden biri. 2008 yılından bu yana Kent Meydanı AVM Bursa’ya neler kattı? Bugüne kadar olan süreci sizden dinleyebilir miyiz?
Geçtiğimiz altı yılda Kent Meydanı, AVM Bursa’da yediden yetmişe gerek alışveriş gerek sosyal ve kültürel alanda tercih edilen, çok önemli buluşma noktası oldu.  Şehrin merkezi konumunda olması nedeni ile bulunduğu bölgeye değer kattı. Çevresindeki ticaret hacmini attırarak, rekabetin getirdiği pozitif etkiyi yansıtmaya da devam ediyor. Yıllık 12 milyon kişinin ziyaret ettiği alışveriş merkezimizin yarattığı ticaret hacmi, sektörde dikkat çeker hale geldi. Bünyesinde bulunan markalar artık Türkiye derecelendirmesinde ilk sıralarda yer almaktadır.

Kent Meydanı AVM, adı gibi oldukça fonksiyonel bir meydana sahip. Meydanda neler yaşandı, hangi etkinliklere ev sahipliği yaptı?
Kent Meydanı AVM bünyesinde bulunan 6 bin 500 metrekare meydan alanında geçmişten bugüne, çok büyük konser organizasyonlarına ev sahipliği yaptık. Bunların başında Ajda Pekkan, Sıla, MFÖ, Manga, Mor ve Ötesi, Kenan Doğulu gibi birçok sanatçıyı saymak mümkün. Aynı zamanda birçok ulusal - yerel markanın tanıtımlarında ve çeşitli açık hava etkinliklerinde tercih edilen bir alan konumunda. Şehrimizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerinin bir bölümü devlet erkânının da katılımı ile açık alanımızda gerçekleşiyor. 

Kent Meydanı AVM hummalı bir çalışma içinde. Yenilenme süreciniz hakkında bilgi alabilir miyiz? Neden böyle bir yenilenmeye ihtiyaç duyuldu?
Kent Meydanı AVM, 6 yılda edindiği tecrübeler ve müşteri beklentilerine verdiği hızlı reaksiyonlarla sürekli kendini geliştirdi. Aslında sürekli bir yenilenme içinde oldu ve marka karmasına kattığı güçlü oyuncularla dikkat çekti. Şimdi gelinen noktada, özellikle yemek sektöründe gördüğümüz hızlı gelişime ayak uydurmaya ve gelen yoğun talepleri göz önüne alarak mevcut kiralanabilir içerisinde bin 500 metrekarelik alanı yeniden projelendirmeye karar verdik.  Bu düzenlemede açık alanımızda 600 metrekare alanda Cookshop restoran markasını bünyemize kattık. Bursa’da bu sektörde çok açık olduğunu düşünürsek, marka algısı yüksek; dünya mutfağı ve lezzet deneyimi yaşayacağınız zincir restoranlar kategorisinin en güçlü oyuncusunu şehrimize kazandırmış olduk. Bir diğer yeni oluşumumuz ise 900 metrekare alan ile sinema katımızda... Bu alan teras alanları ile Uludağ manzarasına hâkim konumda. Üç adet restoran / kafe işletmesi bu alanda faaliyete geçecek. Amaç özellikle fastfood katını tercih etmeyen bir müşteri kitlesinin varlığı. Bu segmentte beklentiye cevap verebilecek güçlü oyuncuları, bu alanda konumlandırdık. Tavuk Dünyası, İki Satır Et ve Gloria Jeans Coffee, faaliyete geçiyor.

Kampanyalara devam
Sinema katında yeni bir teras katı oluşturuldu, bu alan AVM’ye nasıl bir sinerji katacak?

Sinema işletmecimiz olan Avşar Sinemaları, açıldığımız yıl 6 salon ile faaliyete başladı. Şimdi 10 salonda faaliyet gösteriyor. Sezonda 95 bin adet bilet / ay satışı gerçekleştiren başarılı bir işletme. Bu katta yiyecek – içecek sektörünün konuşlanması, hizmet kalitesinin etkisi ile müşteri beklentilerine daha iyi cevap vermek anlamına gelecek. Özellikle şehir merkezinde yiyecek-içecek sektöründe alternatif yaratmak ve rekabeti desteklemek çok önemli. Bu bize hem ciro ve hem de imaj açısından çok katkı sağlayacak. 

Yenilenme sürecinin ne zaman bitirilmesi planlanıyor, toplam maliyeti de öğrenebilir miyiz?
İşletmeler, 2014 Ekim ayı itibariyle faaliyete geçiyor. Bu yenilenme sürecinde son halka ise sürpriz! 2015 yılı ilkbaharına yetiştirmeyi planlıyoruz. Gerekli izinler alındıktan sonra bu sürprizi açıklamayı daha doğru buluyorum, ama çok ses getirecek. Yatırım maliyetini açıklamam doğru olmaz ancak şunu çok iddialı olarak söylemek isterim ki, ziyaretçilerimiz yemek konusunda çok keyifli deneyimler yaşayacaklar.

Önümüzdeki dönem projeleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz? Ziyaretçiler Kent Meydanı AVM’de neler yaşayacak, görecek?
Kent Meydanı AVM ziyaretçileri her zaman olduğu gibi 2015 ve 2016 yıllarında da ilkleri ve yenilikleri bizimle yaşayacaklar. Bugüne kadar sadakat kartımız “Ki! Kart” ile yaptığımız kampanyalarda olduğu gibi bundan sonra da yapacağımız hediye kampanyaları ve sektörlerinin en iyileri olan markalarla işbirliğimiz Bursa halkının ilk tercihi olmamızı sağlayacak.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri