Katılımcılardan Anfaş yorumları

27 Şubat 2015 Cuma

Türkiye’nin gıda alanındaki en prestijli fuarlarından Anfaş Food Product Gıda İhtisas Fuarı tüm hızıyla Antalya Expo Center’da devam ediyor. Fuara katılan önemli markaların temsilcileri Perakende.org için fuarı değerlendirdi

katilimcilardan-anfas-yorumlari

Haber: Murat Küçük - Antalya

Uluslararası platformda dünyanın en kapsamlı ve en önemli gıda fuarlarından biri olan “Anfaş Food Product Gıda İhtisas Fuarı” ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor. Antalya Expo Center’da düzenlenen fuar bu sene de birbirinden önemli markalara ev sahipliği yapıyor. Markaların ürün çeşitliliğini, yeniliklerini katılımcılar ile paylaştığı, sektördeki gelişmelere tüm detayları ile ayna tutan fuar 28 Şubat tarihine kadar devam edecek. Fuara katılan kendi sektöründeki lider markalar fuarı Perakende.org’a değerlendirdi.

Berna Çakmak - Sanset Gıda
Ev dışı tüketim bizim markamızın yeni dahil olduğu bir alan. Bununla ilgili bünyemizde bir de departman kuruldu. Anfaş Food Product Gıda İhtisas Fuarı katılımcı profili itibariyle bizim hedeflediğimiz bir kitleye ulaşmamızı sağlayacak bir potansiyel. Kısa zaman içinde Zumasol gibi dünyanın önemli meyve suyu üreticilerinden birisini ve İtalyan çikolata devi Pernigotti’yi satın aldık. Bu iki yeni markamızı çalışabileceğimiz müşterilere tanıtmak istedik. Zumasol ve Pernigotti, mart itibariyle marketlerde yerini alacak. Şu ana kadar tüm ürün gruplarımıza otel temsilcilerinden ve perakendecilerden ciddi bir ilgi söz konusu oldu. Bu kapsamda önemli görüşmeler gerçekleştirdik.

Nihat Özbey  - Karizma Beşler
Antalya ve çevresi; otel, restoran ve kafeterya, sektörde bilinen adıyla HORECA ürünlerin en çok tüketildiği bölge. Fuara katılarak hem Karizma Beşler’in bölgedeki distribütör ağını güçlendirmeyi hem de HORECA ürün gruplarında firmamızın sunduğu ürünleri göstermek istedik. Standımıza gelen otel temsilcileri; jambon, salam, sosis ve sucuk gruplarına ciddi ilgi gösteriyor. Bizim ürünlerimiz yüksek kalite bazlı olduğu için bölgedeki tüm otellere hitap etmiyor. Biz fiyat endeksli otellerden ziyade kalite bazlı hizmet sunan otellerin mutfağına girmeyi hedefliyoruz.

 

Mehmet Altuntaş - B2 Cargo
Bir lojistik şirketi olarak katılımcıların hepsi bizim hedefimiz kitlemiz arasında yer alıyor. Biz gıda lojistiği, soğuk zincir taşıması yapıyoruz. Gıdacıların olduğu her yerde olmamız gerektiği için fuara katıldık. 2008 yılından beri düzenli olarak buradaki yerimizi alıyoruz. Katılımcıların yarıya yakını bizim müşterilerimiz arasında yer alıyor. Fuara gelecek yıllarda da katılmaya devam edeceğiz.

Aslı Sandıkçı - Akbel Süt Ürünleri
Akbel olarak Akdeniz Bölgesi’ndeki bayilerimize destek vermek amacıyla bu fuara katıldık. Arkadaşlarımızın çalıştıkları firmanın burada bir standını görmesinin önemli olduğunu düşündük. Çok fazla görüşme gerçekleştirdik. Yabancı ziyaretçiler ürünlerimizle çok fazla ilgilendi. Fuar güzel geçiyor. Firmamıza gösterilen ilgiden memnunuz.

 

 

Gözde Koncuk - Kent Boringer
Bu sene sıvı pastacılık ürünleri konusunda önemli yatırımlar yaptık. Şurup, sos, meyve özü, jöle gibi 8 farklı kategorideki yeni ürünleri ilk kez bu fuarda sergiliyoruz. 3 farklı tadım alanı oluşturduk. Fuar bizim için iyi geçiyor. Beklentimizin üzerinden ilgi gördük. Tadım yapan misafirlerimizden tam not aldık. HORECA kanalında toz ürün gruplarımızla uzun süredir hizmet veriyoruz. Biz bu fuarda sıvı ürün gruplarımızı göstermek istedik.

 

Teoman İnal - Tamek
Tamek 2014 yılında gıda bölümünü ve Pepsi’de bulunan meyve suyu grubunu birleştirdi. Bu birleşmeyi duyurmak ve otel gruplarına yönelik ürünlerimizi sergilemek adına fuardaki yerimizi aldık. Ben 4 yıldır bu fuara katılıyorum. Şunu söyleyebilirim; bu sene geçmiş yıllara göre çok daha geniş katılımlı bir fuar gerçekleşiyor. Bölgenin önemli otellerinin birçoğuyla görüşme gerçekleştirdik. Bu görüşmelerin ve fuarın firmamıza olumlu yansıyacağını düşünüyorum.Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri