“Kadın”ın dostu Gratis

24 Haziran 2019 Pazartesi

Gratis, “Kadın Dostu 100 Şirket” araştırmasında “Kadın çalışan oranı en yüksek şirket” ve “Kadın yönetici oranı en yüksek şirket” kategorilerinde birinci sırada yer aldı

kadinin-dostu-gratis

Sektöründe hizmet ağı yaygınlığı ile lider olan Gratis, kadın istihdamındaki liderliğini bu yıl da korudu. Capital Dergisi tarafından iş yaşamında kadın istihdamının önemine dikkat çekmek amacıyla 2013 yılından bu yana düzenlenen “Kadın Dostu 100 Şirket” araştırması sonucunda  “Kadın çalışan oranı en yüksek şirket” ve “Kadın yönetici oranı en yüksek şirket” kategorilerinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

 

“Kadın Dostu 100 Şirket” araştırmasının ödül törenine katılan Gratis CEO’su Can İkinci, Gratis’in 10 yıl önce kadın istihdamının önemine inanarak yola çıktığını ve geçen sürede kadın çalışanlarına yaptığı yatırımlar ile birlikte büyüdüğünü belirterek: “Gratis için ‘kadın emeği’ çok kıymetli bir kavram ve var oluşunun temeli diyebiliriz. Gratis’in büyümesindeki sırrın da kadınlar olduğunu belirtmek isterim. Bugün, Gratis’in kadın çalışanlar konusundaki kararlı duruşunun bu kadar anlamlı ödüllerle takdir edilmesinin gururunu yaşıyoruz.” dedi.

 

Gratis mağazalarının tamamının kadınlara emanet edildiğine dikkat çeken Can İkinci: “İlk günden beri kadın istihdamının iş yaşamındaki oranının arttırılmasını amaçlayarak büyüyen ve bugün bu alanda ödül alan markamız, 600’ü aşkın mağazasının tamamında 4 bini aşkın kadını istihdam ediyor. Bunun yanı sıra perakende sektöründeki erkek istihdam oranının yüksek olduğu depo operasyonlarında da kadın istihdamını destekliyoruz. Tabii ki genel müdürlüğümüz bünyesinde yer alan tüm departmanlarımızda emek veren kadın çalışanlarımızın da gücünü markamız üzerinde hissediyoruz.” sözleri ile konuşmasını sürdürdü.

 

Kadın çalışanlarının kariyer planlamalarına ve kişisel gelişimlerine de katkı sağlayabilmek için birçok program sunduklarını dile getiren İkinci, Gratis olarak özellikle mağaza tarafında çalışanların bir üst pozisyona hazırlanmasını sağlayan eğitim programları sunduklarını, böylelikle yönetici kadrolarının satış danışmanı pozisyonundan yetişmesini sağladıklarını belirtti. Can İkinci ayrıca, Gratis’te bölge müdürü olarak görev yapmakta olan kadın çalışanlarının yüzde 80’inin mağaza çalışanı olarak işe başladığını sonrasında bölge müdürlüğüne terfi ettiğinin altını çizdi.

 

Törende yaptığı konuşmada, çalışanlarının iş yaşamı dışında özel yaşamını da önemseyen bir marka olduklarını söyleyen Can İkinci: “Şirketimizdeki kadınlarımızın her türlü desteğe erişimlerinin olabilmesi için tüm çalışanlarımızın hukuki konularda avukatlarımızdan ücretsiz danışmanlık hizmeti almasını sağlıyoruz. Ayrıca iş ve aile yaşamının dengeli yürütülmesi, stres ile başa çıkma, problemlerine alternatif çözüm yolları bulma gibi konularda kendilerine destek olabilmek için psikolojik destek hattı sunuyoruz. Bunun yanı sıra aile içi şiddete karşı durmak amacıyla da Sabancı Üniversitesi ile birlikte bir işbirliği başlattık. Bu işbirliği kapsamında çalışanlarımızın aile içi şiddet nedeni ile iş yerinde yaşayabilecekleri olumsuzluklara karşı nasıl müdahalede bulunması gerektiğine dair politikalar benimsiyoruz. Şiddet gören ama sessiz kalan kişileri doğru mercilere ve kurumlara yönlendiriyoruz. Yöneticilerimize ve ekiplerimize şiddet olduğuna dair duyum aldıklarında neler yapmaları gerektiği konusunda da eğitimler veriyoruz. Yaptığımız bu çalışmalar doğrultusunda Gratis olarak, her zaman olduğu gibi bundan sonra da kadının toplumdaki yerine sahip çıkarak her adımımızı kadına değer katma ilkesi ile atacağız.” dedi.Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri