Kadın üreticilerin emeği CarrefourSA “Üretici Pazarı”nda

08 Mart 2019 Cuma

Yerli üretim ve yerli üreticinin destekçisi CarrefourSA, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında kadın üreticilerin katılımıyla süt ürünlerinden organik içeceklere ve yiyeceklere kadar birçok ürünü, Üretici Pazarı’nda müşterileriyle buluşturdu

kadin-ureticilerin-emegi-carrefoursa-uretici-pazarinda

Sabancı Holding ve Carrefour Grup iştiraki CarrefourSA, tohumdan yaş – sebze meyveye, yerli besiden balık ve deniz mahsullerine kadar yerli üretime verdiği desteği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadın üreticilerin katılımıyla “Üretici Pazarı” kurarak taçlandırdı.

 

CarrefourSA’nın İstinye Hipermarketi’nde, kadın üretici ve çalışanların emeklerine dikkat çekmek amacıyla süt ürünlerinden organik içeceklere ve yiyeceklere kadar farklı ürünlerin yer aldığı Üretici Pazarı’nı, 8 – 9 Mart tarihlerinde açtı.  

 

“Hem yerli üretimi hem de üreten kadınları önemsiyoruz”

Üretici Pazarı’nı değerlendiren CarrefourSA Genel Müdürü Kutay Kartallıoğlu, şunları dile getirdi: “CarrefourSA olarak hem kadınların emeğine hem de yerli üretime azami ölçüde önem veriyoruz. Bu iki konuyu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Üretici Pazarı’nda buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Nüfusumuzun yüzde 49,8’ini kadınlar oluşturuyor. İstihdam edilen kadınların sayısı yaklaşık 10 milyon olarak hesaplanıyor. Yani toplam nüfus içindeki istihdam oranlarına bakıldığında kadınların ancak yüzde 34,1’i çalışıyor. Bu çerçevede yüzde 36’sı kadın çalışanlardan oluşan bir marka olarak gücümüzü kadınlardan alıyor, kadın istihdamının artmasını temenni ediyoruz. Bu vesileyle iki gün boyunca kadın üreticilerin katılımıyla süt ürünlerinden organik içeceklere ve yiyeceklere kadar birçok ürünü müşterilerimizle buluşturduk. Ülkemizin geleceği adına hem yerli üretimi hem de kadın üreticileri önemsiyoruz.”

 

CarrefourSA’dan Üretici Pazarı’na katılanlara teşekkür

CarrefourSA’nın Üretici Pazarı’na Pales, Antre Gourmet, Baltalı Gıda, Tipi Süt, Safi Organik, Doğaçlama Gıda, Juico, Meyaneru, Ümitköy Gurme, Beta Tea, Armutçuoğlu Organik, Bee’O ve Dicleli Gıda markalarının yanı sıra Devrek Güneşi Kadın Kooperatifi, Soma Kadın Atölyesi Kadın Kooperatifi, Anadolu Bacıları Kadın Kooperatifi, Defne Kadın Kooperatifi, Eldivan Kadın Kooperatifi, Seferihisar Hıdırlık Kadın Kooperatifi, İpekyolu Kadın Kooperatifi ve KEDV katıldı. CarrefourSA Genel Müdürü Kutay Kartallıoğlu, Üretici Pazarı’na katılan markaların yöneticilerine bir teşekkür plaketi takdim etti.Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri