JosDeVries, perakendecileri baştan yaratacak

13 Mart 2015 Cuma

Hollandalı stratejik perakende tasarımcısı JosDeVries, Türkiye’deki sektör temsilcileriyle dün (12 Mart) bir araya geldi

josdevries-perakendecileri-bastan-yaratacak

Onur Kaya

Perakendeye yönelik yaratıcı tasarımlar hazırlayan ve her müşterisine özel konseptler belirleyen perakende tasarımcısı JosDeVries, dün perakendenin güçlü oyuncularıyla buluştu. İstanbul Beyoğlu’ndaki Hollanda Başkonsolosluğunda gerçekleşen buluşmaya Hollanda Başkonsolosu Robert Schuddeboom, JosDeVries Perakende Şirketi Genel Müdürü ve CEO’su Christian Rikkers ve JosDeVries Orta ve Güneydoğu Avrupa Bölgesi Direktörü Martin Gaber katıldı.

Katılımcılara yaptıkları işler ve konseptler hakkında bilgi veren Martin Gaber, JosDeVries’in mağazanın her noktasına dokunarak, her noktayı en verimli nasıl kullanırınızın cevabını aradıklarını söyledi. Müşteriler için pazarlamanın daha mağazanın dışında başladığını söyleyen Gaber: “Başladığımız konseptlerde mağaza dışı duvarlarının görünümünden, mağaza içinde gezilecek koridora kadar her detayı ayrı ayrı planlıyoruz.” dedi.

Davete katılan ve JosDeVries’le anlaşma yaptıklarının müjdesini veren Biçen Market Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Biçen, “Öncelikle Türkiye’ye hoş geldiniz demek istiyorum. Yenilenme çalışmalarımızda JosDeVries’le çalışacak olmak bizim için güzel bir başlangıç olacak. 2015’te ‘Yarın için şimdiden harekete geç’ felsefesiyle hareket etmekteyiz. Yaptığımız anlaşmayla da bu felsefemize yönelik bir adım atmış bulunuyoruz. Umarım bu anlaşma tüm perakendeye ve sektörümüze hayırlı olur.” diye konuştu.

Gecede söz alan ve Ankara’da da bu yeniliğin öncüsünün kendilerinin olacağını dile getiren Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Mustafa Altunbilek, perakendede müşteriye özel olarak yenilenmenin perakendeye ve satışlara olumlu etkiler sağlayacağından bahsetti.

Katılımcılar arasında bulunan Özhan Marketler Zinciri Genel Müdürü İbrahim Özhan’sa, bu konsepti Özhan şubelerinde de kullanmak istediklerini belirterek JosDeVries’le çalışabileceğinin sinyalini verdi.Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri