Japon devinin Türkiye hedefi yüzde 50 pazar payı

13 Nisan 2018 Cuma

Japonya’nın en büyük kağıt üreticilerinden Daio’nun, Japon Saakuru teknolojisi sayesinde yumuşaklık ve ultra kuruluk sunan bebek bezi markası Goo.N Türkiye pazarına girdi. Yüksek kalite standartlarıyla üretilen Goo.N, orta vadede külot tipi bebek bezinde yüzde 50 pazar payına ulaşmayı hedefliyor

japon-devinin-turkiye-hedefi-yuzde-50-pazar-payi

Türkiye pazarına giriş yapan Goo.N bebek bezinin üreticisi Daio Paper Corporation, 1943’ten bu yana faaliyet gösteriyor. Hijyen ve kağıt kategorisinde dünyanın ilk 10 şirketi arasında yer alan ve 29 ülkede kullanıcılarla buluşan Daio "daha iyi bir gelecek için" mottosuyla, bebek bezinin yanı sıra gazete kâğıdından fotokopi kağıdına, ıslak havludan kağıt mendile kadar 20 binin üzerinde ürün çeşidine sahip. Merkezi Japonya’da olan Daio’nun; Çin, Tayland, Endonezya, Kore, ABD  ve Şili'de de ofisleri bulunuyor.

 

Bebek bezi kategorisindeki global deneyimlerini Türkiye pazarına da taşımayı hedeflediklerini belirten Goo.N Türkiye Ülke Müdürü Toshio Watanabe: “Daio güvencesi, kalitesi ve teknolojisiyle Goo.N bebek bezi, anne ve bebeklere Japon Saakuru teknolojisi ve yüksek ürün kalitesiyle, emicilik yumuşaklık ve ultra kuruluk sunuyor. Japonya’da ‘Annelerin Tercihi Ödülü’ sahibi olan Goo.N bebek bezinin, satış ve dağıtım faaliyetleri, Türkiye’de Dalin markası ile tanınan Kopaş Kozmetik tarafından gerçekleştirilecek.” açıklamasında bulundu.

 

Türkiye'de yılda 1 milyon 200 bin bebek doğduğunun altını çizen Watanabe: “Genç popülasyonu ile öne çıkan ve bebek kategorisinde yüksek bir potansiyel taşıyan Türkiye’nin aynı zamanda stratejik konumu sebebiyle Orta doğu, Avrupa ve Afrika bölgelerine merkez olabilecek ideal bir lokasyon olduğunu düşünüyoruz. Goo.N, 38 yıldır Japonya’da elde ettiği tecrübeyi şimdi Türk annelerine sunmaktan mutluluk duyuyor.” diyerek devam etti: “Japonya'nın gelişmiş üretim teknolojisi ve kontrol mekanizmasıyla, farklı ülkelerin değişen ihtiyaçlarına uygun özelliklerde üretim yapma şansına sahibiz.  Türkiye'ye sunduğumuz ürünlerimiz de 2 yıllık tüketici araştırması sonucu elde edilen veriler doğrultusunda geliştirilmiş ürünlerdir. Türk annelerin 'bebeğim için her zaman en iyi olanı kullanmak istiyorum' ve 'bebeğimin bezini daha kolay değiştirmek aynı zamanda onun da daha rahat hissetmesini sağlamak istiyorum' yorumlarından yola çıkarak geliştirdiğimiz ürünlerimizi onların kullanımına sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye bizim için her anlamda heyecan verici bir ülke.” 

 

Türkiye’de Goo.N’u Dalin markasıyla tanınan Kopaş dağıtacak

Türkiye pazarına giren Goo.N ürünlerinin satış ve dağıtım faaliyetlerini Kopaş üstlendi. Türkiye’nin alanında lider kozmetik firmaları arasında bulunan Kopaş, bebek bakım kategorisinde Dalin, kişisel bakım ve renkli kozmetik kategorilerinde ise Sesu, AlixAvien, XO, Alix Natura ve FootDoctor markalarıyla faaliyet gösteriyor. Kopaş Kozmetik kendi marka ve ürün portföyüne ek olarak önemli yabancı markaların Türkiye’deki satış ve dağıtım faaliyetlerini de üstleniyor.

 

Kopaş Kozmetik Genel Müdürü Onur Özyurt: “Markalarımız arasında 1983’ten beri Türkiye’de annelerin 1 numaralı tercihi olan Dalin bulunuyor. Dalin markamız ile saç bakımı ve bebek deterjanı kategorilerinde Türkiye’de pazar lideriyiz. Anne hedef kitleye dokunan kategorilerde marka ve ürün çeşitliliği ile liderlik hedefimiz doğrultusunda, Goo.N bebek bezinin satış ve dağıtım faaliyetlerini üstlenmeye karar verdik. Dalin’in ünlü civciv karakterinin Goo.N bebek bezlerinde ve tüm Goo.N iletişiminde kullanılması için bir lisans anlaşması yaptık. Bu sayede Goo.N bebek bezleri “Dalin, Goo.N’u tavsiye ediyor” ibaresi ile Türk anneleriyle buluşacak. Bu iş birliğinin hem pazara hem de karşılıklı olarak her iki şirkete katkı sağlayacağından şüphemiz yok. Goo.N için hedeflerimizi raf payında minimum %15 ve satış noktasında ise 15 bin olarak belirledik.” dedi.Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri