İzmir’de engelleri Kipa kaldırıyor

02 Aralık 2014 Salı

Perakende zinciri Kipa, İzmir’in ve Ege Bölgesi’nin en fazla engelli çalışan istihdam eden şirketi seçildi

izmirde-engelleri-kipa-kaldiriyor

Kipa, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde çalışma hayatında da “engelleri kaldırma” hedefini, İzmir İstihdam Zirvesi’nde “En Çok Engelli İstihdamı Yaratan Şirket” ödülü ile taçlandırdı. Perakende zinciri, Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR)  tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen İzmir İstihdam Zirvesi’nde “En Çok Engelli İstihdamı Yaratan Şirket”, “En Çok Kadın İstihdamı Yaratan Şirket” ve “En Çok İstihdam Yaratan Şirket” dallarında ödüle layık görüldü. Yalnızca İzmir’de 2 bin 827 kişiye istihdam sağlayan Kipa ailesinde 57 engelli çalışan görev yapıyor. Kipa İnsan Kaynakları Direktörü Remzi Kıraç, açıklamasında Kipa’nın sadece iyi bir alışveriş ortamı değil, iyi bir çalışma ortamı da sunmayı hedeflediğine dikkat çekti.

Her 100 çalışandan 41’i kadın
Kıraç, “Engelli istihdamı konusunda çalışmalar yürütüyoruz. Geçtiğimiz yıllarda yaptığımız kasiyer projesiyle engelli arkadaşlarımızı eğittik ve işe aldık. Oluşturmaya uğraştığımız ‘engelsiz’ ortamda iş arkadaşlarımıza kariyer fırsatları yaratıyoruz. Başta Ege Bölgesi olmak üzere, Türkiye'de önemli bir istihdam yaratmanın ötesinde, aynı zamanda iş arkadaşlarımıza kendilerini geliştirme, kariyerlerinde ilerleme imkanı sunmayı hedefliyoruz.” dedi.
Diğer yandan Kipa’nın şehir genelindeki kadın çalışanlarının sayısı önemli bir artış kaydederek bin 156’ya çıkarken, firmanın Türkiye genelindeki her  100 çalışanından 41’ini kadınlar oluşturuyor. Yönetici kademesinde de her 100 çalışanından 35’i kadın olan Kipa, bu oranla Türkiye ortalamasının üzerinde yer alıyor. Kipa, geçtiğimiz yılki İzmir İstihdam Zirvesi’nde de “En Çok İstihdam Sağlayan İşletme”, “En Çok Kadın İstihdamı Sağlayan İşletme” ve “En Fazla İşbaşı Eğitim Programı Düzenleyen İşletme” dallarında yine 3 ödüle birden layık görülmüştü.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri