İzmir İstinye Park AVM’nin tercihi Knauf’un üstün çözümleri oldu

İzmir İstinye Park AVM’nin tercihi Knauf’un üstün çözümleri oldu

2021 yılının sonunda İzmir’de kapılarını açmaya hazırlanan İstinye Park AVM, alçı bazlı yapı malzemelerinde dünya lideri Knauf’un ürün ve sistemlerini tercih etti. Yaklaşık 90 bin metrekare kapalı alana sahip alışveriş merkezi, 5 yıldızlı otel ve kongre merkezinin yanı sıra 20 bin metrekarelik şehir parkından oluşan İzmir İstinye Park AVM’de Knauf’un tasarruf, sürdürülebilirlik ve performans avantajlarıyla öne çıkan ürün ve sistemleri kullanıldı.

Sektördeki en geniş performans çözümlerini sunan portföyüyle ulusal ve uluslararası projelerin bir numaralı çözüm ortağı Alman devi Knauf, 2021 yılının sonundaİzmir’de kapılarını açmaya hazırlanan İstinye Park AVM’yeüstün performanslı çözümleriyle ürünleriyle imzasını atıyor. Yaklaşık  90 bin metrekare kapalı alana sahip alışveriş merkezi, 5 yıldızlı otel ve kongre merkezinin yanı sıra 20 bin metrekarelik şehir parkından oluşan ve İzmirlilerin yeniyaşam merkezi olmaya aday İzmir İstinye Park AVM’de kulanılan üstün performanslı Knauf çözümleri, projeningüvenlik vesürdürülebilirlikihtiyaçlarını karşılıyor.

Flameboard® ile 2 saate kadar yangın dayanımı

Projenin bölme duvar ve asma tavan sistemlerinde Knauf’un Alçıpan® sistemleri tercih edildi. İç mekanlardaAlçıpan® Flex (FX) ile her türlü ıslak hacim ve nemli ortamda kullanılabilen, su iticilik özelliği kazandırılmış Alçıpan® Suya Dayanıklı (WR) ve yangın dayanım süresi artırılmış, cam elyaf katkılı Alçıpan® Yangına Dayanıklı ürünler tercih edildi. Projenin şaft duvarlarında ise şaft kapaklarının kapanmasında ve yangın dayanımı talep edilen koridor asma tavanlarında da her iki yüzünde cam elyaf şilte bulunan ve uygulandığı her yüzeye 2 saate kadar yangın dayanımı sağlayan Flameboard® tercih edildi. Ayrıca projenin asansör duvarlarında yangına dayanımı artırılmış ve yoğunluğu ile öne çıkan FRDF Alçıpan®yer aldı.

AQUAPANEL® Dış Cephe Plakasıyüzde 100 suya dayanıklı ve inorganik

Knauf’un ıslak hacim çözümleri içerisinde sunduğu AQUAPANEL® Çimento Bazlı İç Çephe Plakası ise yüksek nem dayanımı talep edilen alanlarda bölme duvar sistemi olarak kullanıldı. Saçak altı kapatmalarda ve balkon tavanlarında uygulanan asma tavan sistemlerinde ise AQUAPANEL® Dış Cephe çözümleri tercih edildi. Esnek ve suya dayanıklı sistemler oluşturan AQUAPANEL® Dış Cephe Plakası, binaların, kötü hava koşullarına ve neme direnç gösterebilen dış kabuğunu oluşturduğu gibi  yüzde 100 suya dayanıklı ve inorganik olmasıyla da küflenme, yumuşama veya şişme yapmamasıyla öne çıkıyor.