Perakende PageSkin

İstanbul’un yeni festival merkezi Uniq Hall’deTurkmall imzası

İstanbul’un yeni festival merkezi Uniq Hall’deTurkmall imzası

İstanbul’da özellikle festival, sanat ve kültür alanında önemli bir boşluğu doldurmak amacıyla hizmete sunulan Uniq Hall 3 Mayıs’ta açıldı. Dünya standartlarındaki alt yapısı, akustik düzeni, fonksiyonel tasarımı, koltuk kapasitesi ile festivallerin, konserlerin, müzikallerin, kongrelerin ve film galalarının yeni adresi Uniq Hall olacak.


10 milyon avro değerinde Turkmall yatırımıyla tamamlanan Uniq Hall, Era Mimarlık tarafından projelendirildi. 930 kişilik alt salon ve 270 kişilik balkon ile bin 200 kişi kapasiteli çok amaçlı salon 275 metrekarelik sahneye sahip. Geniş fuaye alanıyla birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak olan festival merkezinin 7 toplantı salonu, 8 dilde simultane çeviri imkanı olan 6 adet tercüman odası, bale odası ve 7 adet sanatçı odası da bulunuyor.


Yıllık 200 etkinlik hedefi ile yola çıkan Uniq Hall’un önceliği yerli prodüksiyonların merkezi olmak. Her sene en az 2 yerli prodüksiyona ev sahipliği yapacak olan Uniq Hall, kültürel etkinliklerin yanında uluslararası ve ulusal kongrelere, toplantılara da ev sahipliği yapacak. Başta bale ve modern dans olmak üzere tüm dans disiplinlerinin merkezi olacak olan Uniq Hall, dünya standartlarındaki çeşitli etkinlikleri de her hafta sonu çocuklarla ve gençlerle buluşturmayı hedefliyor. Kapasitesi ve uyumlu atmosferiyle film galalarına da ev sahipliği yapacak olan Uniq Hall, sanatın farklı kollarını tek bir çatı altında toplayacak.


Açıldığı günden bu yana içerisinde yer alan Volkswagen Arena ile birlikte, 54 konser, 17 açık hava performansı, yaklaşık 10 spor müsabakası, 17 bireysel ve karma sergiye ev sahipliği yapan Uniq İstanbul; kültür ve sanatı yaşam şekli haline getirmiş 2 milyon 800 bin ziyaretçiyi ağırladı. Uniq Hall’ın açılışıyla birlikte, Uniq İstanbul içerisinde gerçekleşecek olan etkinlikler çeşitlenecek, Uniq Hall ve Volkswagen Arena sahip oldukları farklı özelliklerle birbirlerini tamamlayarak Uniq İstanbul’u Avrupa’nın önemli bir etkinlik merkezine dönüştürecek.


Uniq Hall, Tiyatro Festivali’yle kapılarını açıyor
Uniq Hall ilk olarak İstanbul Tiyatro Festivali’ni ağırlıyor. Festival kapsamında, ‘Godot’yu Beklerken’, ‘Merhametliler’ ve ‘Her Gün Biraz Daha’ oyunlarının sergileneceği Uniq Hall, 12 ve 19 Haziran günlerinde de İstanbul Müzik Festivali kapsamında festivalin tek çocuk etkinliği olan Cadı ve Maestro konserine ve Tekfen Filarmoni Orkestrası konserine ev sahipliği yapacak. 2 Haziran gününde Altın Örümcek Ödül Töreni’nin düzenleneceği mekan benzer törenler için de bir cazibe merkezi olacak.

Perakende PageSkin
Perakende PageSkin