İstanbul’da 4’üncü nesil alışveriş deneyimi dönemi!

İstanbul’da 4’üncü nesil alışveriş deneyimi dönemi!

İnşaat sektörünün öncü markalarından Artaş Grup ve İnvest Grup tarafından, Evyap’ın Ayazağa’daki arazisi üzerinde konumlanan ve megamall kategorisinde yer alan Vadistanbul AVM, kurulduğu 103 bin m2’lik alan ile Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezlerinden biri. Dünyanın en gözde markalarıyla İstanbul’un en beğenilen lezzet mekânlarını benzersiz bir doğa manzarasında buluşturan merkez, 760 metre uzunluğunda bir açık hava alışveriş caddesine de sahip. Vadistanbul AVM’yi de kapsayan Vadistanbul projesi 3 etaptan oluşuyor. Projenin ilk 2 etabı tamamlanmış durumda. Son etabı da tamamlandığında 300 bin m2 büyüklüğündeki hacmiyle Türkiye’nin en büyük ofis alanına sahip olacak proje, toplamda 424 bin m2’lik alan üzerine kurulu. Proje dâhilinde bin 915 lüks konut ve 220 odalı, 5 yıldızlı bir otel yer alıyor.

 

Vadistanbul AVM, özenle planlanmış yemyeşil peyzaj alanında yer alan ve ses, ışık ve suyun muhteşem dansına sahne olan gösteri havuzu ile ziyaretçilerine unutulmaz sürprizler yaşatırken, teknolojinin son olanaklarına sahip sinema kompleksi ve eğlence parkı da alışveriş keyfine hayatın en güzel renklerini taşıyor.

 

Türkiye’de özel sektör tarafından hayata geçirilen ilk Havaray hattı

 

Ulaşım olanaklarıyla da fark yaratan Vadistanbul’a TEM bağlantı yollarıyla kolayca erişilebiliyor. Türkiye’de bir ilk ve tek olan, 15 milyon avroluk yatırım desteğiyle hayata geçirilen Havaray ile Vadistanbul AVM’ye ulaşmak mümkün.

 

Avrupa yakasının en büyük şov havuzu

 

Vadistanbul AVM için özel olarak tasarlanan müzikli gösteri havuzu, Avrupa yakasının en büyük ve görkemli şov havuzu olma özelliğini taşıyor. 2 bin m2 büyüklüğündeki bu muhteşem havuz, AVM’nin ana girişinin hemen önünde yer alıyor. Gün boyunca AVM ziyaretçilerini daha sakin su gösterileri ile karşılayan havuz, akşam saatlerinin yaklaşıp havanın kararması ile birlikte izleyicilerine tam bir görsel ve işitsel şölen sunuyor. Havuzun tam ortasında dev bir yelpaze gibi açılan su perdesi üzerine yansıtılan görüntüler ile lazer gösterileri ise bayram, yılbaşı gibi özel günler başta olmak üzere diğer tüm günlerde de izleyicilerini kendine hayran bırakmaya aday. Yüksek ses kalitesi ve akustik tasarıma sahip müzik sistemi sayesinde, dünyaca ünlü şarkılar eşliğinde adeta canlı bir dans gösterisi sunan bu muhteşem şov havuzu, Vadistanbul AVM ziyaretçilerine unutamayacakları anlar vaat ediyor.

 

Vadistanbul AVM engelleri kaldırıyor

 

Vadistanbul AVM’nin mimari yapısı engelli erişimi dikkate alınarak tasarlandı. Vadistanbul AVM, görme engellilerin erişimini kolaylaştırma amacıyla hayata geçirilen olan “Hayal Ortağım” mobil uygulaması plartformuna katılmak için gerekli çalışmaları başlattı. Bu kapsamda AVM içerisinde Beacon Bluetooth teknolojisini kullanan “Hayal Ortağım“ uygulaması, kullanıcılarının konumlarını saptayarak istedikleri noktalara ulaşmaları için yönlendiriyor.