İstanbul PERDER, mağaza müdürlerini buluşturdu

İstanbul PERDER, mağaza müdürlerine yönelik olarak düzenlediği konferansla eğitim çalışmalarına devam ediyor

İstanbul PERDER, mağaza müdürlerini buluşturdu

İnsan hayatında eğitimin önemine inanan İstanbul PERDER, gerek işletme sahibi gerek üst düzey yönetici gerekse alt kadrolara çeşitli konularda eğitimler sunmaya devam ediyor. 2012 yılında başlattığı eğitim atağına her geçen bir yenisini daha ekleyen İstanbul PERDER, Mövenpik Otel’de “Mağaza Müdürleri Konferansı”nı gerçekleştirdi. Numil’in sponsorluğunda yapılan konferansa işletme sahipleri ve mağaza müdürlerinden oluşan yaklaşık 250 kişi katıldı. Eğitmen Ahmet Şerif İzgören,  motivasyon konulu konuşmasıyla katılımcılara keyifli saatler yaşattı.

Programın açılış konuşmasını yapan İstanbul PERDER Başkanı İhsan Biçen, eğitim konularında çok ciddi projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, PGP ve kısa bir sure sonra hayata gececek olan PERDER Akademisi çalışmalarının bunların en önemli ayağı olduğunu söyledi. Biçen, “Rekabetin arttığı, kârlılığın azaldığı bir dönemde, sürdürülebilir bir başarıyı elde edebilmek için son derece verimli çalısmalar yapmak zorundayız. Sınırlı kâr paylarıyla, en düşük kaynak ile en fazla çıktıyı elde ederek, rekabeti sürdürebilmek, büyüyebilmek ve kârlılıklarını artırabilmek için mevcut kaynakların etkin bir sekilde kullanılması ve  verimli calisma kosullarinin saglanmasi hayatı önem taşıyor. Bizim en büyük kaynağımız insan, yani sizlersiniz. Calisan verimliliği en çok üstünde durmamız gereken konuların basında gelir. Mağazalarımızın verimli bir şekilde yönetilmesi aynı zamanda hizmet ettiği kesime sağlayacağı kaliteli ve düşük maliyetli hizmeti, karlılık sonucu edeceği karlılığın çalışanlarıyla paylaşması dolayısıyla da ülke ekonomisine kazandıracağı katkılarla bir bütünlük içerisinde değerlendirmek gerekmektedir. Verimlilik bu sayede toplumsal ilerleme, sosyal gelişme, bireysel mutluluk ve yaşam standardının artmasıyla beraber ülkesel düzeyde ekonomik kalkınmanın temelini oluşturmaktadır” dedi.

Asıl önemli sürecin mevcut insan kaynağı ile en yüksek verimi elde edebilecek mağaza iş ortamlarını oluşturmak olduğunu vurgulayan Biçen, sözlerine şöyle devam etti: “Bu açıdan bakıldığında bir mağazanın çalışan verimliliğinin üst düzeylere gerçekleştirilebilmesinden ilk önce sorumlu olan kişinin mağaza yöneticisi olduğu unutulmamalıdır. Kısaca bir mağazanın verimi düşükse bundan ilk önce mağaza yöneticisi sorumludur. Mağazanın verimliliği ve karlılığı onun etkin yönetilmesine bağlıdır. Bir mağazanın çalışan verimliliğinin artırılabilmesi ancak insan kaynakları yönetimi süreçlerinin mağaza içerisinde uygulanması ile sağlanacaktır. Yani takım ruhu ile çalışmanın sonucunda ortaya çıkacaktır.”