İskender'in gerçek hali için: Bursa Kebap Evi

07 Eylül 2015 Pazartesi

Bursa Kebabı nam-ı diğer İskender’i en gerçek haliyle misafirlerine sunmak için 2003 yılında kurulan ve 2010 yılında Cem Helvacı ve Caner Helvacı tarafından satın alınan Bursa Kebap Evi, 26 ildeki 55 şubesiyle ziyaretçilerine hizmet veriyor. Menüsünün baş tacı olan İnegöl Köfte’den Bursa Kebap Evi’ne özel hakiki üzüm Şıra’sını müşterileriyle buluşturan restoranın tüm yönlerini Cem Helvacı Perakende.org için anlattı

iskenderin-gercek-hali-icin-bursa-kebap-evi

“Bursa Kebap Evi, dünyaca meşhur Bursa Kebabı nam-ı diğer İskender’i en gerçek haliyle misafirlerine sunmak için 2003 yılında kuruldu. 2010 yılında Cem Helvacı ve Caner Helvacı tarafından satın alınan Bursa Kebap Evi, markanın yeniden yapılandırılması projesi kapsamında modern ve yenilikçi bir yönetim anlayışı ile Helvacı Grup bünyesinde büyümeye devam ediyor. En gerçek Bursa Kebabı’nı, en lezzetli haliyle sunmayı misyon edinen Bursa Kebap Evi, bugün misafirlerini 26 ildeki 55 şubesiyle ağırlıyor.

Bursa Kebap Evi’nin lezzetlerini sunan menüsünde ilk sırada Bursa Kebabı yer alıyor. Küp şeklinde kesilen çıtır pidelerin üzerine, iyi pişmiş döner yaprakları teker teker diziliyor. Bin derecede közlenmiş özel domates sos, döner yaprakları ile buluşuyor ve özel tava yoğurdu ile misafirlere sunuluyor. Keçi sütünün kaya tuzuyla harmanlanmasıyla hazırlanan tereyağı, İskender severleri muhteşem bir tatla buluşturuyor.

Bursa’nın bir diğer meşhur lezzeti Pideli Köfte, özel domates sos, enfes tava yoğurdu ve muhteşem tereyağı ile misafirlerin tercihleri arasında yerini alıyor. Tavuk severler için Pideli Tavuk, aynı usulde hazırlanıyor.

Bursa’nın en gözde yerlerinden İnegöl’ün ismini verdiği İnegöl Köfte, Bursa Kebap Evi’nin baş tacı olarak menüdeki yerini alıyor.

Bursa Kebap Evi’nin tavuklu lezzetlerinden Beğendili Tavuk Külbastı da misafirlerin beğenisine sunuluyor. Julyen kesilmiş pidelerin üzerine, ızgarada sık sık çevrilerek pişirilmiş tavuk diziliyor. Beğendi ve özel domates sos ile lezzetine lezzet katılarak servis ediliyor.

Bursa Kebap Evi’nin özel içeceği hakiki üzüm Şıra’sı, lezzet tabaklarına eşlik ediyor. Künefe’nin özel lezzetinin tadıldığı Bursa Kebap Evi restoranlarında, tatlı alışkanlıklara tahinli Kemalpaşa tatlısı farklı bir alternatif oluşturuyor. Bursa’nın vazgeçilmezi kestane şekerini dondurmayla buluşturan Uludağ Tatlısı, bir diğer tatlı lezzet olarak damaklarda esinti yaratıyor.”Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri