“İşimizin püf noktası disiplin”

05 Aralık 2014 Cuma

Perakende sektöründen insan manzaraları sunduğumuz röportajlar dizimizin bu ayki konuğu Kulesite Adese Gıda Takım Lideri Hüseyin Çinikaya. Çinikaya, işinin püf noktasının disilin olduğunu belirtiyor

isimizin-puf-noktasi-disiplin

Özlem ELGÜN HARPUTLUOĞLU

Ne zamandır Adese’de Gıda Takım Lideri olarak çalışıyorsunuz? Bu işi seçme nedenleriniz neler?
2005 yılında kasiyer olarak Adese ailesine katıldım. Bu süre zarfında çeşitli birimlerde görevler aldım. 2011 yılından bu yana da Gıda Takım Lideri olarak görev yapıyorum. Bu işi seçme nedenlerimden bir tanesi perakendenin sürekli büyüyen bir sektör olması ve kariyer fırsatı sunabilmesi. Ayrıca Adese’nin sektörde önemli bir konumda bulunmasıyla marka bir şirkette çalışacak olmanın verdiği mutluluk, bu işi seçmemde önemli bir etken oldu diyebilirim. Tabii Adese’nin çalışanlarına önem vermesi, müşterileriyle kurduğu samimi ilişki de benim bu işi seçmemi sağlayan etkenler arasında yer alıyor.

Gıda Takım Lideri neler yapar? Görev tanımınız içinde neler yer alıyor? Bir gününüz nasıl geçiyor?
Ekip çalışmasının öneminin hızla arttığı bu sektörde takım liderinin önemi de buna paralel olarak artıyor. Gıda takım lideri ekibini motive eder, müşteri ve tedarikçi arasında önemli rol oynar. Mağazanın belirlenen satış hedeflerine ulaşması için ekibini doğru yönlendirerek, ekibine koçluk yapar. Sorumlu olduğu gıda reyonunun görsel teşhirlerinin yaptırılarak alan yönetimini gerçekleştirir ve müşteri memnuniyetini sağlar. Sipariş, tanzim teşhir, stok kontrolü, personel idaresi gibi konularla mesaisini tamamlar.

İşinizin püf noktaları nedir? İyi bir Gıda Takım Lideri’nde olması gereken özellikler neler?
İşimizin püf noktası disiplin… Gıda ile uğraşıyoruz. Hijyen birinci sırada geliyor. Ürünlerin bulunurluğunu sağlamak, doğru yerde, uygun şekilde sergilemek ve ihtiyaçlara cevap verebilmek önemli olan... İyi bir gıda takım lideri, bu görevi yapacak olan ekip arkadaşlarını kanalize edebilmeli, onlara yön verebilmeli. Bu özelliklerine ek olarak takım liderinin işi başlatabilen, rekabeti seven, ekip arkadaşlarını yönlendirebilen, sistematik çalışmayı seven ve iletişim konusunda başarılı birisi olması gerekiyor.

İşinizin zorluklarından ve güzel yönlerinden bahseder misiniz?
Her işin olduğu gibi bizim işimizin de hem zor hem de güzel yönleri var elbette. Hızlı çalışma temposu ve günümüzün büyük çoğunluğunun ayakta geçmesi işimizin en zor yanları arasında. Diğer taraftan mağazamıza gelen müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak, onların karşılaştığı sorunlara çözümler üretebilmek ve her bir müşterimizin mağazamızdan memnun ayrıldığını görmek bu işin en güzel tarafı.

Perakende sektörüyle ilgili neler söyleyebilirsiniz? Önerileriniz var mı?
Perakende, Türkiye’nin en dinamik sektörleri arasında yer alıyor. Burada hayat çok hızlı akıyor ve durağanlığı asla kabul etmiyor. Rekabet avantajlarımızı devam ettirmek amacıyla değişimi yakalamak ve yeni fikirler üretmek için daha çok çalışıyoruz. Sektörde yaşanan bu değişime ayak uydurabilmek için gelişen teknolojiyi takip etmek, sektörü yakından incelemek ve müşterilerin beklentilerine cevap verebilmek gerekiyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri