Hilal İnan

Hilal İnan

Kişisel Gelişim Danışmanı
Hilal İnan, moda ve kozmetik alanındaki 30 yıla dayanan bilgi ve deneyimlerini, kişisel gelişim alanında 10 yıl boyunca aldığı eğitimi özel vizyonla harmanlayarak, kişisel ve kurumsal alanda verdiği eğitimler ve workshoplarla geniş kitlelerle buluşturuyor

İş yaşamında doğru giyinmek başarıyı nasıl etkiler?

07 Ağustos 2018 Salı

İş yaşamında başarıyı etkileyen faktörlerden biri de giyim. İş hayatında doğru giyinmenin sırlarını öğrendiğinizde dana öz güvenli ve daha başarılı olduğunuzu göreceksiniz.

Çalıştığınız kurumun sektörü, hedef kitlesi sizin giyim tarzınızı tabii ki önemli ölçüde etkileyecektir. İş hayatında giyim farklı sektörlerde farklı kademelerde ayrı özellikler taşısa da belli başlı kurallar her zaman sizi başarıya götürecek yolda büyük bir etken olacaktır.

 

İş hayatında şıklık bakımlı olmaktır.

Araştırmalara göre kişiler hakkındaki ilk izlenim 30 saniyede oluşuyor. Hatta bu sonuç son yıllarda 8 saniyeye kadar indi. İlk izlenim özel hayatınızda olduğu kadar iş yaşamınızda da çok önemli bir yere sahip.  Peki, iş yaşamında imajımızı doğru yansıtmak için neler yapmalıyız? Öncelikle ilk kural sade ve özenli görünmek diyebilirim. Bu size iş hayatında avantaj sağlayacaktır. Giyiminize özen göstermeniz önemlidir çünkü bu karşı taraf için patronunuz, iş arkadaşınız ya da müşteriniz hiç fark etmez sizin iş alanında da özenli ve dikkatli biri olduğunuza vurgu yapar. Doğru giyinmek bir bütün halinde ele alınmalıdır. Vücut yapınıza göre giyinmek, doğru renk tonlarını bulmak, bakımlı bir saç, abartıya kaçmadan yapılan makyaj ve kullanılan aksesuarlar ile imajınızı tamamlayabilirsiniz.

 

İş hayatında doğru giyinmenin kurallarının bilseniz de ufak bir hata şıklığınızı gölgeleyebilir. Yürümekte zorlanacağınız bir topuklu ayakkabı seçimi, ütüsüz giysiler, kaçık çoraplar karşı taraf için kötü bir imaj yaratacaktır.

 

İş hayatında doğru renkler nelerdir?

Çalışanlar modayı yakından takip etse de iş yaşamında öne çıkan renkler vardır. Koyu renk kıyafetler iş yaşamında gerek kadın gerek erkekte ciddi bir imaj oluşturur.

 

Siyah, lacivert, gri tonlarda etek, pantolon ve ceketler gardırobumuzun vazgeçilmez parçaları olmalı. İçine giyilen farklı tonlarda gömlek ve bluzlar şıklık katacaktır. Beyaz gömlek ise hem kadınların hem erkeklerin vazgeçilmezidir. Kendi renk tonunuzu bilmeniz iş hayatında da çok önemli. Özel hayatınızda olduğu gibi iş hayatında da kendi renk tonunuzu seçerek daha dinamik bir görünüme sahip olabilirsiniz.

İş hayatınızdaki dış görünüş ve giyim tarzınız başarılı olmanızda olumlu ya da olumsuz mutlaka etki yapacaktır. Kıyafetinizle kurumunuzu temsil ettiğinizi unutmayın. Kurum kültüründen kaynaklanan kurallar doğrultusunda şık olabileceğinizi de unutmayın.Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri