IMA, hayatı ve aşkı kutluyor

20 Haziran 2012 Çarşamba

Dünya basınının “Dalida kadar güzel, şarkıları Pink Martini ve Monica Molina kadar sıcak” diyerek bahsettiği Kanada’nın yepyeni süper starı IMA farklı dillerde söylediği şarkılarıyla ilk kez Türkiye’deki dinleyici ile buluşuyor! IMA’nın yolu, ’a la Vida!’ albümünün tanıtımı için Türkiye’ye de düştü

ima-hayati-ve-aski-kutluyor

Cenk ERDEM

2007 yılında yayınladığı albümü “Smile” ile 1 yıldan daha uzun bir süre en çok satan albümler listesinde kalan, seslendirdiği Fransızca, İngilizce, İtalyanca ve İspanyolca şarkılar ile Kanada’nın yepyeni süper starlarından biri haline gelen IMA, hayatı ve aşkı kutlayan bir albüm olarak tarif edilen yepyeni albümü “a la Vida!” ile Türk müzikseverleri ile buluştu.

Celine Dion, Bryan Adams, Shania Twain, Alanis Morissette gibi onlarca büyük sesi dünyaya kazandıran Kanada’nın yepyeni süper starı IMA, tıpkı Akdeniz’in efsanevi şarkıcısı Dalida’nın söylediği gibi farklı dillerdeki şarkıları güzelliği ve sımsıcak sesi ile bizlere sunuyor. Montreal Caz Festivali gibi sayısız festivalde sahne alan ve dünyaca ünlü konser salonlarını kapalı gişe dolduran IMA’nın çoğu Fransızca toplam 13 şarkıdan oluşan “a la Vida!” albümü Pasion Turca tarafından Türkiye’de de vitrinlere çıktı.

Kanada’nın süperstarı
1978 Ville La Salle doğumlu IMA, Montreal’de büyüdü. Gençlik yıllarında şan, tiyatro ve dans dersleri alan IMA, çeşitli yarışmalara katıldı ve birçok derece aldı. Dünya basınının “Dalida kadar güzel, şarkıları Pink Martini ve Monica Molina kadar sıcak” olarak bahsettiği Kanada’nın yepyeni süper starı IMA için Kanadalı ünlü televizyon yıldızı Marie Claude Lavallee “Onu dinlerken sakinleşiyorsunuz ve sizi alıp uzaklara götürüyor” diyor.

2002 sonbaharında ilk albümünü yayınlayan IMA, Zucchero imzalı şarkısı “Baila” ile büyük ilgi gördü ve 2003 yılında gerçekleştirdiği 50 konserden oluşan turnesi ile kendine büyük bir hayran kitlesi oluşturdu. Quebec bölgesinin gururu haline gelen IMA, eyaletin milli bayramında 200 bin kişinin önünde verdiği konserin ardından ünlü Fransız asıllı Kanadalı şarkıcı Sylvain Cossette ile turneye çıktı.

IMA pop, rock ve folk türlerini sentezlediği kendine özgü tarzıyla Kanada’nın en sevilen kadın yıldızlarından biri haline geldi. Uluslararası İnsan Hakları Örgütü Amnesty International’ın  elçilerinden biri olarak sosyal konulardaki duyarlılığı ile de Kanada’da kısa bir süre içinde diğer yıldızlar arasında farklı bir yer edindi. IMA, Afgan kadınlarına destek olmak amacıyla Kabul’e yaptığı ziyaret sonrasında seslendirdiği ‘Tu n’es pas seule’ şarkısıyla da insan hakları konusunda ne kadar samimi olduğunu bir kere daha gösterdi.

2006 yılında oldukça yüksek ratingler alan Réjean Tremblay’in prodüksiyonunu olan ‘Casino’ adlı dizi ile ünlü bir ekran yıldızına dönüşen IMA, Sandra Johnson karakteriyle bir caz şarkıcısını canlandırırken, 2 sezon boyunca oyunculuk yeteneği ile de gözleri kamaştırdı. 2007 yılında yayınladığı ‘Smile’ albümünün prodüksiyonunu Guy St-Onge’a teslim eden IMA, şarkıcı olmayı hayal ederken söylemeyi düşlediği dünyaca ünlü meşhur şarkıları yorumladı.

"Smile” albümüyle kısa sürede altın plak satışlarını geride bırakan IMA, Montreal’in ünlü sahnesi Théâtre St-Denis’de ki performansıyla da büyük övgü aldı. Francofolies de Montreal Festivali’nin açılışında da sahne alan yıldız, 2008 yılında dünyaca ünlü Montreal Caz Festivali’nin starlarından biri oldu. Yoga düşkünlüğü ve seyahate olan ilgisi ile de dikkati çeken IMA’nın farklı kültürlere ve dillere duyduğu büyük merak albümlerinde seslendirdiği Fransızca, İngilizce, İtalyanca ve İspanyolca şarkıları ile de belli oluyor.

Farklı kültürlerin müziklerine ve farklı dillerdeki dünyaca ünlü şarkılara olan ilgisini gösteren albümü “a la Vida!” IMA’nın zaman içinde oturan tarzını da ortaya koyuyor. Guy St-Onge’un  prodüksiyonunu gerçekleştirdiği albümde IMA karşımıza keyif ve mutluluk veren sesi ve hayat dolu şarkıları ile çıkıyor.

IMA’nın “hayatı ve aşkı kutlayan bir albüm” olarak tarif edilen yepyeni albümü “a la Vida!” dünyaca ünlü müzisyenlerle kaydetti. Çoğu Fransızca toplam 13 şarkının yer aldığı albüm bir şölen gibi mutlu ve birbirinden güzel aşk şarkılarından oluşuyor. “a la Vida!” albümü dinleyenleri sımsıcak havası ile sarıyor ve hayata bağlanma duygusu veriyor. Özellikle ’Drôle De Vie’ ve ’Valparaiso’ şarkılarının video klipleriyle de büyük ilgi gören IMA, sımsıcak ve neşeli halleri ile izleyicileri kendine hayran bırakırken “Mourir Dans Tes Bras” gibi şarkılar ile de hüzünlü ve romantik bir diva olarak karşımıza çıkıyor. Dalida’nın ünlü şarkısı “Le temps des fleurs” yorumuyla da büyük beğeni kazanan IMA, albümlerinde sıcak ve neşeli şarkılarla romantizmi bir dengede tutuyor. 

IMA ünlü Noel şarkılarını okuduğu “Christmas” albümünde Jo

hn Lennon imzalı “Happy Xmas” (War is over)  parçasının da bulunduğu İngilizce ve Fransızca şarkılarla karşımıza çıkıyor. “Smile” albümünün 2007 yılında ulaştığı platin plak satışı ve “Top 10 en çok satanlar” listesinde geçirdiği yaklaşık 60 hafta, IMA’yı Kanada’nın yepyeni süper starı haline dönüştürdü.“a la Vida!” ve “Christmas” albümleri de piyasaya çıkar çıkmaz altın plak satışlarına ulaştı.

IMA’nın İngilizce şarkılardan oluşan “Precious” albümünü Tino Izzo ve Guy St-Onge ile hazırladı. IMA bu albümde erkekler tarafından söylenmiş 13 hit şarkıyı yeniden yorumladı. “Stuck in the Middle With You” şarkısına 3 boyutlu bir klip çeken IMA, 1978 yılında Rod Stewart’ın seslendirdiği “Da Ya think I’m Sexy”  için de bir klip çekti.

Daha önce Türkiye’yi Pink Martini, Buika, Cesaria Evora ve Monica Molina gibi gibi yabancı starlar ile tanıştıran Pasion Turca ilk olarak “a la Vida!” albümü başta olmak üzere IMA’nın bütün albümlerini Türk dinleyicisi ile buluşturmaya hazırlanıyor. IMA’nın “a la Vida!” albümü Pasion Turca etiketiyle tüm müzik marketlerde. Albümün Türkiye dağıtımını EMI MüzikTürkiye üstleniyor.Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri